{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 397782

رئیس سازمان مرکزی تعاون روستایی ایران خبر داد؛

تاکنون و در مرحله اول، بالغ بر ۱۲۰ میلیارد ریال از مطالبات کشاورزان بابت خرید زعفران به نرخ های مصوب وزارت جهاد کشاورزی پرداخت شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، حسین شیرزاد معاون وزارت جهاد کشاورزی با اعلام این خبر خاطرنشان کرد: در راستای ابلاغیه وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر خرید حمایتی زعفران از کشاورزان استان‌های خراسان رضوی و جنوبی که با هدف جلوگیری از افت قیمت و ضرر و زیان تولیدکنندگان زحمتکش زعفران انجام پذیرفته تا کنون بالغ بر ۳۰ تن زعفران از کشاورزان، توسط شبکه تعاونی‌های روستایی خریداری شده است.
شیرزاد با اشاره به اینکه کشور ایران حائز رتبه اول و دارای مزیت مطلق در تولید زعفران جهان به حساب می‌آید، تأکید کرد: به طور طبیعی و بر اساس شاخص‌های تنظیم بازاری، کشور ایران می‌بایست مرجع اصلی تعیین قیمت این محصول در بازارهای دنیا باشد. 
وی همچنین اضافه کرد: در اوایل ماه گذشته علی‌رغم ثبات نسبی در بازارهای جهانی، شاهد رقابت غیرحرفه‌ای و کاهش تصنعی نرخ خرید زعفران توسط برخی دلالان داخلی و تجار فعال در صادرات این محصول و نهایتاً روند شدید نزولی قیمت زعفران در کشور بوده‌ایم.
این مقام مسئول در ارتباط با اهمیت ورود هدفمند سازمان مرکزی تعاون روستایی و وزارت متبوع بمنظور تعدیل بازار زعفران تصریح کرد: تدابیر اتخاذ شده از سوی وزارت متبوع و سازمان مرکزی تعاون روستایی علاوه بر جلوگیری از سودجویی دلالان و تجار بین‌المللی و ضرروزیان تولیدکنندگان زعفران، از افت فاحش نرخ جهانی این محصول نیز ممانعت جدی بعمل آمد.
وی اظهار امیدواری کرد که با تداوم اقدامات برنامه‌ریزی شده، ضمن تثبیت مبنای قیمتی مناسب برای معاملات آتی زعفران در بازارهای بین‌المللی، موجبات افزایش ارزآوری صادرات این محصول استراتژیک کشور فراهم گردد.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری