{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 396934

در هفتمین جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم بازار مطرح شد:

در هفتمین جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار کشور بر افزایش ۲۰ درصدی عرضه گاز مایع توسط وزارت نفت تأکید و شرکت بازرگانی دولتی آمادکی خود را برای توزیع برنج با نرخ مصوب اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شاتا، هفتمین جلسه فوق العاده ستاد تنظیم بازار امروز یکشنبه با حضور حسین مدرس خیابانی«قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی» برگزار شد. در این جلسه تکالیف محوله به دستگاه‌ها در خصوص رصد و پایش وضعیت بازار از لحاظ تامین و قیمت کالاها به خصوص پس از اجرای طرح افزایش قیمت بنزین مورد پیگیری و بررسی قرار گرفت.

در این جلسه، بر  افزایش 20 درصدی عرضه گاز مایع توسط وزارت نفت و همچنین موضوع تامین سوخت ناوگان حمل و نقل در کارگروه ویژه هدفمندی مصرف سوخت کشور تأکید و مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد و و شرکت بازرگانی دولتی ایران نیز اعلام کرد که می تواند برنج را بدون هیچ محدودیتی با قیمت مصوب در سراسر کشور توزیع کند.

بر اساس این گزارش، ارگان‌های مختلف و دستگاه های نظارتی از جمله سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان، سازمان تعزیرات حکومتی و بازرسی اتاق اصناف ایران گزارش‌هایی در این خصوص ارایه دادند و نماینده وزارت کشور در خصوص موضوع رصد و پایش بازار در استان‌های سراسر کشور نیز گزارش خود را ارایه داد که برآیند گزارشات ارایه شده از وضعیت مناسب بازار از لحاظ تامین کالاها و قیمت آن‌ها حکایت داشت.

همچنین در خصوص موضوع برنج نیز مباحثی مطرح شد که شرکت بازرگانی دولتی ایران اعلام کرد بدون هیچ محدودیتی با قیمت مصوب می تواند برنج را در سراسر کشور توزیع کند و مقرر شد که معاونت بازرگانی داخلی وزارت صمت در خصوص توزیع این کالا ورود کند. در این جلسه اعلام شد که همچ مشکل و محدودیتی در توزیع تخم مرغ در سراسر کشور وجود ندارد و قیمت این کالا افزایشی نداشته است.

در ادامه این جلسه موضوع گرانی گوجه فرنگی نیز مطرح و اعلام شد که با توجه به مشکلات آب و هوایی در جنوب کشور تامین و حمل گوجه فرنگی با مشکلاتی مواجه بود که مشخص شد قیمت این محصول نسبت به روزهای گذشته با کاهش قیمت نیز مواجه شده است و  امیدوارند تا روزهای آتی قیمت به روال عادی نیز بازگردد.

 گفتنی است، موضوع تامین سوخت ناوگان حمل و نقل نیز مورد بررسی قرار گرفت و تاکید شد که مشکلات این بخش در کارگروه ویژه‌ای متشکل از وزارت کشور، وزارت نفت و سازمان برنامه و بوجه با حضور نماینده ویژه ستاد تنظیم بازار مورد بررسی بیشتری قرار بگیرد.

نماینده شرکت نفت نیز در این جلسه تاکید کرد که با دریافت لیست این ناوگان، سریعاً نسبت به واریز مابه‌التفاوت نرخ قیمت سوخت یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای در بخش های مختلف از جمله وانت بار، آژانس های تلفنی و ... اقدام خواهد شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    اعضا جلسه ظاهرا در ایران تشریف ندارند و برای سرکشی به آقازاده ها به فرنگستان تشریف برده اند! چون تخم مرغ که شده 21 هزار تومان ! پس معنی عدم افزایش قیمت چیست؟

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری