{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 385542

بررسی برخی از سایت‌های فروش اینترنتی نشان می‌دهد که افراد، پیاز زعفران را با قیمت‌های حدود ۵۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند که برای بازار گرمی گل دهی بالای پیاز‌ها را دلیل قیمت بالا اعلام می‌کنند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از میزان، کشت زعفران یکی از پردرآمدترین محصولات کشاورزی محسوب می‌شود که امکان کشت آن در بسیاری از نقاط کشور وجود دارد.

معمولا پیاز زعفران در فصل تابستان از زمین خارج می‌شود و تا اوایل مهرماه در زمین‌های مناسب کاشته می‌شود.
به گفته یک فعال در زمینه کشت زعفران معمولا پیاز زعفران حداکثر تا یک هفته بعد از خروج از زمین باید در زمین مناسب کاشته شود در غیر این صورت به اصلاح پوک می‌شود و خاصیت خود را از دست می‌دهد.
در مدت اخیر با توجه به سودآور بودن کشت زعفران خرید و فروش پیاز آن با رونق بسیاری روبرو شده است از این رو قیمت‌های متفاوتی برای خرید این محصول از سوی فروشندگان اعلام می‌شود.
بررسی‌ها نشان می‌دهد که قیمت پیاز زعفران در بازار از کیلویی ۵ هزار تومان آغاز می‌شود که فروشندگان برای قیمت‌های بالاتر موضوعاتی از قبیل گلدهی بیشتر را مطرح می‌کنند و راهی برای تضمین حرف‌های آنها وجود ندارد.
در این بین برخی خریداران پیاز رعفران از قیمت‌های حدود ۵۰ هزار تومانی پیاز زعفران در بازار خبر می‌دهند که نسبت به حداقل قیمت این محصول بسیار بالاست.
در همین راستا علی حسینی عضو شورای ملی زعفران در گفتگو با خبرگزاری میزان، در خصوص قیمت‌های حدودی ۵۰ هزار تومان برای هرکیلو پیاز زعفران اظهار کرد: قیمت ۵۰ هزار تومان برای هر کیلو پیاز زعفران در بازار کذب است.
یکی دیگر از مسائلی که مطرح می‌شود عرضه پیاز زعفران از طریق سایت‌های اینترنتی فروش کالاست که مشکلاتی را برای برخی خریداران ایجاد کرده که نبود نام و نشان معتبر فروشنده یکی از این معضلات است.
در این بین با یکی از فروشندگان پیاز زعفران که قیمت کیلویی ۵۰ هزار تومان را در سایت فروش ثبت کرده بود تماس گرفتیم که در توضیح قیمت بالای محصول خود گفت: پیاز زعفران انواع متفاوتی دارد و نوعی که با قیمت ۵۰ هزار تومان برای فروش گذاشته شده نسبت به نمونه‌های دیگر به اصلاح چشمه‌های بیشتری دارد.
وی افزود: پیاز زعفرانی که با قیمت  ۵۰ هزار تومان می فروشد ۳ ساله است و سال اول چند گل می‌دهد.
این فروشنده در زمینه تضمین محصول خود برای گل دهی بیشتر گفت: تمام مسائل به نحوه کاشت محصول برمی گردد و در این زمینه تضمینی وجود ندارد.
با این تفاسیر بعد از کاشت پیاز زعفران به دلیل اینکه هیچ تضمینی در خصوص میزان گل دهی و کیفیت محصول وجود ندارد فرقی بین پیاز‌های ۵ هزار تومانی و ۵۰ هزار تومانی در بازار وجود ندارد و خریداران در این زمینه باید به طور هوشمندانه عمل کنند.
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری