{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 383979

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه گفت: ۹۸برداشت بادام زمینی در این شهرستان انجام شده و رو به اتمام است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حمید سلیمانی با بیان اینکه آستانه از قطب های تولید بادام زمینی در کشور است، گفت: در حال حاضر برداشت این محصول در باغات بادام زمینی آستانه اشرفیه رو به اتمام است و  98درصد آن برداشت شده است.

وی افزود: سال گذشته در 2هزار و 500هکتار از اراضی این شهرستان بادام تولید شد و این میزان امسال در 80هکتار دیگر اضافه شد.

سلیمانی ادامه داد: علاوه بر این باغات، مردم آستانه در باغچه و حیاط خانه هایشان نیز بادام می کارند.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه خاطرنشان کرد: خاک و آب آستانه بسیار برای تولید بادام مناسب هستند و به همین دلیل بهترین و باکیفیت ترین بادام کشور در آستانه تولید می شود.

به دنبال افزایش کیفی محصول بادام زمینی هستیم

وی گفت: برنامه داریم تولید این محصول باکیفیت را در آستانه افزایش دهیم و یکی از راهکارهای تحقق این امر افزایش عملکرد کیفی تولید محصول در واحد سطح باغات است.

سلیمانی افزود: تولید بادام زمینی به صورت مکانیزه نیز منجر به افزایش این محصول می شود و اقدامات موثری در این خصوص در شهرستان انجام شده است.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه تصریح کرد: امسال بارندگی و شرایط آب و هوایی مناسب نیز موجب شده است تا کیفیت بادام آستانه بیش از پیش ارتقا یابد.

وی ادامه داد: پیش بینی می شود امسال 10درصد شاهد افزایش تولید بادام در آستانه اشرفیه نسبت به سال گذشته باشیم.

سلیمانی با اشاره به اینکه بیشترین سطح زیرکشت بادام زمینی کشور از آن استان اردبیل است، اضافه کرد: اما 90درصد فرآوری بادام زمینی در آستانه انجام می شود و این امر موجب می شود که سود خوبی عاید بادامکاران آستانه ای شود.

پیش بینی تولید 11هزار تن پیله تر بادام زمینی در آستانه

وی گفت: در مجموع پیش بینی می شود، امسال 11هزار تن پیله تر بادام در آستانه تولید شود.

مدیر جهاد کشاورزی آستانه اشرفیه با اشاره به اینکه در حال حاضر اغلب بادام زمینی از آستانه به صورت آجیلی فروخته می شود، افزود: تولید محصولات جانبی به خصوص کره بادام زمینی می تواند ارزش افزوده مناسبی از این محصول را نصیب بادامکاران کند.

سلیمانی با اشاره به اینکه آستانه برندی معتبر برای بادام زمینی ایران است، گفت: بادام آستانه مشتریان خوبی دارد و به محض برداشت این محصول در مدت زمان کوتاهی به فروش می رسد.

وی افزود: زنان و جوانان آستانه ای نقش موثری در تولید بادام زمینی آستانه دارند و اخیرا فعالیت این قشر در تولید این محصول افزایش یافته است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری