{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 364991

ستاد تنظیم بازار با هدف کنترل بهای سیب زمینی در بازار خواستار وضع عوارض صادراتی بر این محصول کشاورزی شد.

به گزارش اقتصادآنلاین ، اعضای این ستاد در نشست اخیر خود تاکید کردند با عنایت به گزارش‌های ارائه شده به جلسه در خصوص افزایش غیر متعارف قیمت محصول سیب زمینی و برنامه تولید و آسیب‌های بروز کرده در استان‌های سیل زده مقرر شد صادرات سیب زمینی مشمول پرداخت عوارض صادراتی شود.

در این نشست همچنین مقرر شد دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مسئول ثبت سفارش نسبت به مدیریت تقسیم ورودی کالاهای مختلف به بنادر کشور با اولویت بندر چابهار اقدام کنند.

همچنین سازمان بنادر و دریانوردی و گمرک نیز حداکثر تلاش خود را برای ایجاد زیرساخت‌ها و ظرفیت‌های مناسب برای ورود کالا و تخلیه و بارگیری در بندر چابهار و ایجاد انگیزه‌های اقتصادی مناسب برای بخش خصوصی در این بندر انجام دهد.

در این نشست با تاکید بر تصمیمات پیشین این ستاد، مقرر شد هزینه انبارداری برای صاحبان محموله‌های کالاهای اساسی که با منع قانونی برای ترخیص مواجه نیستند، تصاعدی محاسبه شود.

در این زمینه روند تصاعدی افزایش هزینه‌ها پس از روز سی‌ام محاسبه خواهد شد. این موضوع بر محموله‌هایی که مراحل ترخیص آنها در دستگاه‌های اجرایی مختلف طی نشده و خارج از کنترل صاحب کالا بوده است، دلالت ندارد.

تأمین دام زنده برای عید قربان

در این نشست همچنین با توجه به نزدیکی ایام عید قربان و افزایش مصرف دام زنده و نیاز به پیش‌بینی راهکارهای مناسب برای اجتناب از افزایش نامتعارف قیمت دام زنده در این ایام، مقرر شد وزارت جهاد کشاورزی نسبت به تأمین نیاز ایام مذکور اقدام و برای انجام هماهنگی‌های لازم، جلسه‌ای با حضور سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، وزارت جهاد کشاورزی، تشکل‌های مربوطه، سازمان دامپزشکی کشور، سازمان میادین میوه و تره‌بار و شرکت پشتیبانی امور دام با مسئولیت دبیرخانه کارگروه تنظیم بازار تشکیل دهد.

بررسی آخرین وضعیت صنعت لوازم خانگی

ستاد تنظیم بازار همچنین پس از بررسی گزارش سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان از وضعیت بازار لوازم خانگی پر مصرف و لزوم برنامه‌ریزی تنظیم بازار سالیانه این محصولات، مقرر کرد، معاونت امور صنایع وزارت صنعت، با همکاری دبیرخانه ستاد تنظیم بازار، برنامه خود و آخرین وضعیت تولید، توزیع، تأمین مواد اولیه و قیمت انواع لوازم خانگی کوچک و بزرگ را در قالب گزارشی تهیه کند تا برای تصمیم گیری به جلسات آینده ستاد تنظیم بازار ارائه شود.

ارسال نظر

  • توتو
    ۰ ۰

    هندوانه و سیب زمینی ایران توی ترکیه دارن نصف قیمت خود ایران میفروشن

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری