{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 343975

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران با اشاره به وضعیت افزایش نرخ پیاز و سیب زمینی در بازار، گفت: متاسفانه شاهد خروج غیرقانونی و قاچاق این دو محصول از کشور هستیم که این امر علت گرانی آنها شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین ، محمد امامی امین در این خصوص اظهار داشت: ممنوعیت صادرات محصولات پیاز و سیب زمینی جهت تنظیم بازار از 15 اسفند پارسال تا 15 فروردین امسال از پیش اعلام شده بود.

وی افزود: نامه‌ ای به وزارتخانه ارسال و خواستار نظارت و کنترل بر این مساله شدیم که امیدواریم با اقدامات صورت گرفته شاهد کنترل این روند و کاهش قیمت این دو محصول سبد خانوار مردم در بازار باشیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران همچنین از تشدید نظارت مستمر بر بازار عرضه مرغ در پایتخت خبر داد و گفت: با هماهنگی و همکاری دادستانی و جهاد کشاورزی نظارت بر عرضه گوشت سفید مرغ در بازار تشدید شده و به صورت منظم و مستمر تداوم خواهد داشت.

وی ادامه داد: بدون شک هرگونه افزایش در نرخ این فرآورده، تخلف محرز به حساب آمده و در همین باره نیز، نظارت‌ها در میدان بهمن تهران افزایش یافته است.

امامی امین تصریح کرد: در شرایط کنونی، برای عرضه گوشت مرغ، کف قیمت 13 تا 14 هزار تومانی را انتظار داریم ضمن اینکه عرضه مرغ منجمد و گرم در سطح استان افزایش یافته و هیچ نگرانی درخصوص تامین این کالای اساسی وجود ندارد.

وی تاکید داشت: نظر به تامین گوشت سفید استان تهران از استان‌های شمالی و با توجه به بروز حوادث سیل اخیر در استان‌های گلستان و مازندران، اندکی با مشکلات تردد و انتقال این محصولات به پایتخت مواجه بودیم که اکنون این موانع نیز به مرور مرتفع شده و مشکلات مذکور حل خواهد شد.

ارسال نظر

 • علی
  ۴ ۰

  حدودا" چهل روز است که گرانی پیاز و سیب زمینی برای تمام اقشار منهای قشر مرفه بیداد میکند. و شما تازه فهمیدید که این اگرانی از کجاست آنهم به دروغ. والا‌ خدا از شما نمی‌گذرد شمل آدرس غلط به مردم می‌دهید. آدرس جایی است که پیاز و سیب زمینی به کشور همسایه صادر می‌شود

 • علی
  ۵ ۰

  مدیریت تا چه حد باید ضعیف باشد که مجبور شوند جلوی صادرات را بگیرند ولی باز هم مشکل لاینحل باقی بماند.

 • محمد حسین
  ۲ ۰

  صادرات این هارو ممنوع کنین، همش داره از مرز عراق پرویز خان و مرز بازرگان وارد ترکیه میشه و از شلمچه و مرز باشماق داره صادر میشه مردین و جرات دارن و مردم رو دوست دارین جلوش رو ببندین

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری