{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 342325

نرخ میوه‌های تنظیم بازاری در تهران اعلام شد، قیمت هر کیلوگرم پرتقال تامسون شمال ۴ هزار تومان و سیب دماوند درجه یک( سفید و قرمز) ۷ هزار تومان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، توزیع میوه‌های تنظیم بازاری شامل سیب دماوند و پرتقال تامسون شمال  از روز گذشته در تهران شروع شده است؛ این محصولات در 300 مرکز در استان تهران توزیع می‌شود که 110 مورد آن در شهر تهران است.

 قیمت هرکیلوگرم پرتقال تامسون تنظیم بازاری شمال در تهران 4 هزار تومان و سیب دماوند درجه یک(سفید و قرمز) 7 هزار تومان است؛ این محصولات با عاملیت سازمان تعاون روستایی استان تهران در جایگاههای عرضه موقت،در فضای میادین میوه و تره بار و واحد های صنفی منتخب، عرضه میشود.

ساعت توزیع این محصولات در میادین میوه بر اساس اعلام ناظر سازمان تعاون روستایی از 8 صبح تا 8 شب است و در واحد های صنفی نیز بر اساس ساعت کار فروشگاهها توزیع می‌شود.

حجم عرضه میوه تنظیم بازاری شب عید امسال 2.5 برابر سال قبل است

حسین رضا یوسفوند مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهراناظهار کرد: عملیات ذخیر سیب و پرتقال شب عید به اندازه 8 هزار تن از دی ماه آغاز شد که حجم ذخیره شده در مقایسه با سال گذشته افزایش 2.5 برابری داشته است.

وی افزود: با توجه به افزایش قیمت محصولات دیگر مانند گوشت قرمز، آجیل و غیره در بازار، پیش بینی کرده بودیم که میزان تقاضا برای خرید میوههای تنظیم بازاری در عید امسال افزایش مییابد، به همین منظور میزان میوه ذخیره شده برای شب عید امسال افزایش یافته است. 

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران ادامه داد: این محصولات در110 نقطه شهر تهران و در مجموع در 300 نقطه استان تهران توزیع میشود که عملیات توزیع میوه در سال جاری با دقت لازم و با هماهنگی دادستانی ، تعزیرات حکومتی و میادین میوه و تره بار و واحدهای صنفی منتخب انجام میشود.

وی تصریح کرد: سیب خریداری شده برای تنظیم بازار میوه امسال از بهرین نوع سیب دستچین شده دماوند و با وزن 135 گرم تا 220 گرم برای هر میوه است که تحت نظارت سورت و ذخیره سازی شده است.

قیمت میوه‌های تنظیم بازاری 30 تا 40 درصد زیر قیمت بازار

یوسفوند با بیان اینکه قیمت میوه‌های تنظیم بازاری 30 تا 40 درصد زیر قیمت بازار است؛ گفت: با این وجود برنامه ای برای عرضه این محصولات با کارت ملی نداریم و عرضه به این شکل را درست نمی دانیم و مصرف کننده به هر میزانی که بخواهد این محصولات به وی فروخته می شود.

وی افزود: البته امکان فروش به صورت عمده این محصولات وجود ندارد اما مصرف کنندکان حتی می توانند 2 تا 5 جعبه خرید داشته باشند.

مراکز عرضه

مدیرکل سازمان تعاون روستایی استان تهران گفت: میوه های تنظیم بازاری در 60 نقطه در میادین میوه و تره بار شهرداری تهران و 50 واحد صنفی منتخب در شهر تهران (با بنر عاملیت توزیع میوه های تنظیم بازاری مشخص شده اند) عرضه میشود و تعداد عاملیت‌های توزیع در سایر شهرستان های استان تهران 190 مرکز است.

میوه‌های تنظیم بازاری تا زمانی که بازار تنظیم شود توزیع خواهد شد

وی در پاسخ به اینکه این محصولات تا چه زمانی توزیع می شود گفت: توزیع میوه های تنظیم بازاری تا زمانی که بازار تنظیم شود ادامه خواهد داشت وپیش بینی شدهکه حتی تا یک ماه بعد از عید نیز ادامه داشته باشد.

ارسال نظر