{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 336021

رییس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی؛

رئیس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی و سردخانه‌ها گفت: ذخیره‌سازی پرتقال، موز و سیب درختی برای ایام عید سال نو انجام شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، مهدی کشاورزی، در رابطه با آخرین وضعیت سردخانه‌های تهران و نگهداری میوه‌های مورد نیاز در ایام عید سال نو، اظهار کرد: در حال حاضر سردخانه‌ها با ظرفیت کامل پرتقال، موز و سیب درختی شب سال نو را دریافت و ذخیره‌سازی کرده‌اند و این در حالی است که به دلیل کمبود در عرضه نارنگی، این محصول برای عرضه در ایام عید سال آینده در سردخانه‌ها ذخیره‌سازی نشده است.

کشاورزی یادآور شد: در ماه‌های اخیر با توجه به سرمازدگی باغات نارنگی و تقاضای قابل توجه بازارهای هدف، قیمت این محصول روند صعودی به خود گرفته و عرضه آن با کاهش روبرو شده است.

رئیس اتحادیه دارندگان کالاهای تجارتی و سردخانه‌ها با اشاره به شرایط ایجاد شده در زمان نوسانات شدید نرخ دلار، خاطرنشان کرد: در حال حاضر که میزان نوسانات نرخ دلار کاهش یافته و شرایط آرامی بر اقتصاد حاکم است، میزان عرضه و تقاضا روند آرامی را در پیش گرفته و دارندگان بار و محصول به نرخ روز و به لحظه کالاهای خود را در بازار عرضه می‌کنند و افراد به دنبال احتکار کالا نیستند.

 هر ساله با نزدیکی به ایام شب سال نو، ستاد تنظیم بازار به ذخیره‌سازی سیب درختی و پرتقال می‌پردازد که در سال جاری نیز این اتفاق رخ داده و با توجه به گفته‌های کشاورزی می‌توان گفت که کمبودی در رابطه با عرضه این دو محصول در ایام عید رخ نخواهد داد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری