{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 320628

در گفت‌وگو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

عضو شورای ملی زعفران گفت: این‌بار قاچاقچیان زعفران ایرانی مسیر چین را در پیش گرفته اند و اقدام به انتقال این محصول ارزشمند به یکی از دورترین کشورهای آسیایی می‌کنند.

اقتصادآنلاین - سپیده قاسمی؛ علی حسینی در گفت و گو با اقتصادآنلاین با بیان اینکه چین نیز به لیست کشورهای که زعفران ما را با نام خود صادر می کنند افزوده شده است، اظهار کرد: متاسفانه شاهد رشد خروج غیررسمی زعفران از کشور درپی اعمال قوانین سختگیرانه برای تسویه ارزی هستیم.

وی ادامه داد: کشورهای مانند چین از شرایط به وجود آمده برای ارزش پول ملی ایران و سخت تر شدن صادرات برای تجار استفاده و زمینه های خروج غیر رسمی زعفران به کشور خود را فراهم کرده اند.

حسینی نسبت به ادامه این روند هشدار دارد و افزود: به زودی شاهد کاهش آمار خروج رسمی زعفران از مبادی قانونی خواهیم بود.

این عضو شورای زعفران با تاکید بر اینکه خوشبختانه حباب قیمت زعفران شکسته شده است، افزود: یک ماه قبل از شروع برداشت زعفران نو هر کیلوگرم از این محصول تا قیمت 14 میلیون تومان به فروش رسید، اما با ورود زعفران نو به بازار حباب قیمت شکسته و اکنون هرکیلوگرم از این محصول با قیمت  5.5 تا 11 میلیون تومان معامله می شود.

حسینی در پایان قیمت با بیان اینکه مدت هاست قیمت هر کیلو گرم زعفران ایرانی در بازار جهانی بدون تغییر مانده، گفت: هر کیلوگرن زعفران ایرانی در بازار جهانی همچنان 700 تا 1000 دلار معامله می شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری