{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 300590

اقتصاد آنلاین گزارش می‌دهد؛

طرح استاندارسازی وزن مرغ‌های تولیدی کشور مدتی است که با عنوان " طرح تولید مرغ سایز" در وزارت جهاد کشاورزی مطرح شده است. کارشناسان این وزارتخانه معتقدند بر خلاف باور عموم مرغ سایز(مرغ با وزن متعارف ۱۵۰۰ تا ۱۶۰۰ گرم) از کیفیت و سلامت بالاتری از مرغ درشت برخوردار است و ضایعات و آلاینده های کمتری دارد که به نفع مصرف کننده و محیط زیست است. همچنین آنها صرفه اقتصادی با بهبود ضریب تبدیل و افزایش تعداد دوره های پرورش را، از دیگر دلایل برتری تولید مرغ با وزن متعارف نسبت به مرغ درشت برای مرغداران می دانند. اما، موضوعات مطرح شده درباره مرغ سایر به چه میزان صحت دارد؟ و خرید مرغ سایز چقدر تامین کننده منافع مصرف کننده است؟

به گزارش اقتصاد آنلاین؛  موضوع منع مصرف مرغ های درشت سال‌هاست مطرح شده و کارشناسان وزارت جهاد کشاورزی همواره نسبت به مصرف مرغ با وزن بالا هشدار داده اند. آن ها زیان های اقتصادی و سلامتی را از دلایل منع مصرف مرغ های  با وزن بیش از 2400 گرم عنوان می کنند. اما، مردم همچنان تمایل به مصرف مرغ با وزن بالا دارند و باور آن ها صرفه اقتصادی مرغ‌های درشت و بیمار بودن مرغ های کم وزن است، باورهای از نظر کارشناسان غلط و ناآگاهانه است.

در این زمینه برومند چهار آیین، مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور، در گفت و گو با اقتصاد آنلاین در تشریح دلایل زیانبار بودن مصرف مرغ با وزن بالا برای مصرف کننده و تولید کننده، اظهار کرد: در مرغ ها معمولا از سن 42 روزگی به جای افزایش حجم گوشت مفید میزان چربی و سایر بخش غیر قابل شروع به رشد و حجم گیری می کند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه از 42 روزگی به بعد خطر ابتلاء بیماری‌هایی افزایش می یابد و مرغدار مجبور می‌شود که داروی بیشتری مصرف کند در نتیجه اثرات آن در گوشت مرغ باقی می‌ماند.

چهارآیین با تاکید بر اینکه باقی مانده دارو و چربی انباشته در گوشت مرغ به شدت برای سلامت مردم مضر است، افزود: هر چه سن مرغ افزایش یابد، در یک رابطه معکوس کیفیت گوشت کاهش و چربی انباشه و باقی مانده دارو افزایش می‌یابد.

وی خاطر نشان کرد: وقتی چربی بیشتری بر روی مرغ باشد، ماندگاری مرغ کاهش یافته و فساد پذیری بالاتری دارد.

به گفته چهارآیین؛ برآوردها نشان می دهد مردم با مصرف مرغ درشت با دور ریختن چربی و بخش های غیر قابل مصرف بیش از 3 هزار میلیارد تومان از پول خود را دور می ریزند، که این علاوه بر تهدیداتی است که مصرف مرغ درشت برای سلامتی آن ها دارد.

وی تاکید کرد: حفظ سلامت همراه با بهبود کیفیت و خوش خوراکی مرغ از مزایای مصرف مرغ سایز برای مردم است که باید نسبت به آن آگاهی یابند.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور درباره زیان های که با پرورش مرغ درشت متوجه مرغداران نیز می شود گفت: سنگین شدن وزن مرغ برای مرغداران نیز زیان مالی بسیاری در بر دارد چراکه نگهداری پس از 42 روزگی تنها هزینه‌های تولید آن ها را افزایش می‌دهد.

چهارآیین گفت: ضریب تبدیل خوراک مرغ ها پس از این سن به شکل چشمگیری کاهش می یابد که به نوعی دور ریز خوراکی است که امروزه هزینه بالای برای آن پرداخت می کنند.

این کارشناس یادآور شد: در مرغ های سنگین به ازای هر یک کیلوگرم افزایش وزن مرغ‌ها۴۰۰ گرم خوراک بیشتری مصرف می شود که رقم بالایی است .

به گفته وی؛ مرغداران با افزایش طول پرورش در خوشبینانه ترین حالت بیش از 700 هزار تن کنجاله سویا را دور می ریزند که به معنای زیان اقتصادی بالا برای خود آن ها و کشور است، ضمن اینکه هر چه مدت نگهداری افزایش یابد درصد تلفات نیز افزایش و تحمیل هزینه دیگر به مرغدار است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران کشور افزایش تعداد دوره جوجه‌ریزی را از مزایای پرورش مرغ سایز دانست و افزود: با پرورش مرغ با سایز استاندارد مرغدار به جای 3 دوره می‌تواند 6 دوره جوجه‌ریزی انجام دهد که درآمد نهایی را افزایش می دهد.

چهارآیین در پایان از مردم و مرغدارن خواست هر چه زودتر برای حفظ سلامت خود و کاهش زیان اقتصادی اقدام به جایگزینی مصرف و پرورش مرغ سایز به جای مرغ درشت کنند.

ارسال نظر