{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 299984

عضو هیئت مدیره شرکت خدمات حمایتی کشاورزی خبر داد؛

عضو هیئت مدیره شرکت خدمات حمایتی کشاورزی از تصویب استاندارد اجباری برای کودهای شیمیایی خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، شمس الله ملازاده  با اعلام این خبر، افزود: براساس مصوبه اخیر اجرای استاندارد اجباری کودهای شیمیایی کلرور پتاسیم، سولفات پتاسیم، سولفات آمونیوم، اوره، سوپرفسفات تریپل، سوپرفسفات ساده و دی آمونیوم فسفات به تصویب شورای عالی استاندارد رسید.

وی با بیان اینکه ضابط اجرایی این مصوبه در استان های سراسر کشور سازمان جهادکشاورزی استان متبوع خواهد بود، افزود: کودهای مورد اشاره بیش از 95% کودهای مصرفی سالیانه ی کشور را با حجم بیش از سه میلیون تن در سال شامل می شود.

وی اظهارکرد: اجرای این مصوبه نقش بسزایی در ارتقای کیفیت تغذیه ی خاک و گیاه و مغذی شدن غذای تولیدی در کشور دارد. این روند باعث می گردد تا تولیدکنندگان و واردکنندگان واقعی کودهای شیمیایی بتوانند به فعالیت سالم خود درفضای مناسب پرداخته و تقویت شوند .

لازم به توضیح است؛ مصوبه ی فوق با سه سال تحقیق، مطالعه و پی گیری های مستمر معاونت زراعت تدوین و درنهایت در شورای عالی استاندارد مصوب گردید. باتوجه به این مصوبه از این پس کلیه ی تولیدکنندگان داخلی و واردکنندگان کودهای شیمیایی مورداشاره موظف به رعایت استاندارد و درج علامت استاندارد روی بسته بندی کودهای تولیدی یا وارداتی موردنظر بوده و عدم رعایت آن موجب برخورد قانونی مراجع ذی ربط می گردد.

ارسال نظر