{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 297253

یک مقام مسئول خبر داد؛

مدیرعامل پشتیبانی امور دام کشور گفت: نیاز هیئت‌ها، تکایا و عزاداران در محرم با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تامین می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حمید ورناصری با اشاره به اینکه توزیع گوشت قرمز و گوشت مرغ در دهه اول محرم  ادامه دارد افزود: هیچگونه کمبودی در تولید گوشت مرغ نداریم و در روزهای آینده نیز به منظور تامین نیاز بازار محرم وافزایش تقاضا میزان جوجه ریزی افزایش می یابد و میزان تولید پاسخگوی تقاضای مصرف کنندگان است و انتظار تولیدکنندگان را نیز تامین می کند.

وی گفت: در سه ماه گذشته مرغداران گوشت مرغ را با قیمت کمتر از هزینه تمام شده می فروختند که با توجه به کاهش تقاضا و قیمت، شرکت پشتیبانی امور دام برای خرید مازاد تولید اقدام کرد. این اقدام سبب شد قیمت گوشت مرغ در بازار افزایش نسبی داشته باشد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: در هفته های اخیر میانگین قیمت هر کیلو گوشت مرغ در شهر تهران ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان و در دیگر استانهای کشور از ۹۵۰۰ تومان تا ۱۰ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می شد که شرکت پشتیبانی امور دام به منظور مدیریت و تنظیم بازار براساس دستورالعمل ستاد تنظیم بازار از ابتدای مرداد توزیع گوشت مرغ منجمد را با قیمت هر کیلو ۶۳۵۰ تومان برای عمده فروش ۶۷۵۰ تومان برای مصرف کنندگان آغاز کرد.

وی گفت: گوشت مرغ منجمد در سازمان میادین ، فروشگاهای زنجیره ای و اصناف و در برخی استانها نیز در کامیون های یخچال دار سیار با قیمت تنظیم بازار عرضه شد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام افزود: قیمتی که برای گوشت مرغ منجمد و گوشت گرم در ستاد تنظیم بازار مصوب شد با در نظر گرفتن سود حداقلی برای مرغداران است و این قیمت با هزینه تمام شده تولید ، عرضه و منافع مصرف کنندگان هماهنگی دارد.

ورناصری با بیان اینکه به منظور تامین نیاز بخشی از طبقات اقتصادی گوشت گرم مرغ نیز با قیمت هر کیلو ۸۱۰۰ تومان در میادین میوه وتره بار عرضه می شود، تاکید کرد: عرضه گوشت مرغ منجمد تا زمانی که قیمت در بازار به تعادل نسبی برسد ادامه دارد.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام با اشاره به اینکه توزیع گوشت گوسفندی وارداتی و گوشت گوساله منجمد وارداتی به صورت فله ای و بشقابی ادامه دارد، گفت: هم اکنون در تهران روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن و در استانها نیز به تناسب نیاز بازار عرضه می شود و درماه محرم باتوجه به افزایش تقاضا میزان عرضه و توزیع گوشت قرمز به حدود ۲۰۰ تن می رسد.

وی قیمت هر کیلو گوشت گرم گوسفند وارداتی را برای فروش عمده ۳۴ هزار و ۲۰۰ تومان و برای مصرف کنندگان ۳۷ هزار تومان اعلام کرد و درباره علت افزایش قیمت گوشت گرم گوسفندی وارداتی گفت: به علت تغییر نرخ ارز و افزایش قیمت در بازارهای جهانی اندکی افزایش قیمت داریم اما در یکسال و نیم گذشته گوشت قرمز وارداتی هیچگونه افزایشی قیمتی نداشته است.

ورناصری با بیان اینکه هر کیلو گوشت منجمد وارداتی نیز برای عمده فروش ۲۷ هزار تومان و مصرف کنندگان ۲۹ هزار تومان است، افزود: متقاضیان ، سازمانها و نهادهای اداری ، بیمارستانها ، پادگانها و مراکز نظامی وانتظامی می توانند گوشت مورد نیاز را از محل ذخیره شرکت پشتیبانی امور دام با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار تامین کنند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری