{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 288585

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی از مرگ یک نفر بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو در شهرستان مانه و سملقان خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین، بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی خراسان‌شمالی، دکتر احمد هاشمی با تایید مرگ این بیمار دامدار به دلیل تب کریمه کنگو اظهار داشت: این فرد با علایم تب، درد عضلانی، خونریزی و به دنبال آن کاهش سطح هوشیاری به بیمارستان منتقل شد اما با وجود انجام اقدامات درمانی متاسفانه وی جان خود را از دست داد.

وی تصریح کرد: بعد از بررسی نمونه‌های گرفته شده از این بیمار، علت فوت تب کریمه گنگو اعلام شد.

این مسئول با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو بیماری بومی در کشور و استان است، گفت: تب کریمه کنگو یک بیماری ویروسی مشترک بین انسان و دام است که در اثر گزش و له کردن کنه آلوده یا تماس با خون و ترشحات دام آلوده به انسان منتقل می‌شود.

وی با بیان اینکه سلاخان، قصابان و دامپروران بیشترین گروه مبتلایان به بیماری تب کریمه کنگو می باشند، افزود: عدم نگهداری دام در محیط زندگی، محافظت از گزش کنه، جلوگیری از ذبح دام در معابر، نگهداری گوشت تازه به مدت 12ساعت در دمای 2تا 8 درجه یخچال و رعایت بهداشت فردی و عمومی نقش مهمی در پیشگیری از این بیماری دارد.

هاشمی  در ادامه بیان کرد: تاکنون مورد دیگری از ابتلا به این بیماری در منطقه گزارش نشده است، همکاران دامپزشکی در منطقه مستقر شده و اقدامات پیشگیرانه کنه زدایی را انجام می دهند.  به گفته وی در چند سال گذشته دو مورد ابتلا به تب کریمه کنگو در استان وجود داشته که خوشبختانه درمان شده‌اند

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری