{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 288109

وزیر راه وشهرسازی توسعه امکانات نقل و انتقال بار را در شرایط جدید و با توجه به فشارهای آمریکا حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: باید بتوانیم فرودگاه امام خمینی را تجهیز کنیم تا در بخش بار هوایی فعال شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم ، عباس آخوندی در حاشیه مراسم افتتاح 8 طرح توسعه‌ای در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، در جمع خبرنگاران گفت: در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) طرح‌های متعددی را برای افزایش قدرت سرویس‌دهی فرودگاه در نظر داریم.

وی ادامه داد: امروز چند دسته طرح افتتاح شد که یکی از این طرح‌ها توسعه محل پارک هواپیما و تخلیه و بارگیری که اصطلاحا اپرون نامیده می‌شود، بود. چیزی در حدود 90 هزار متر مربع اپرون به بخش کارگوی فرودگاه اضافه شد.

آخوندی توسعه امکانات نقل و انتقال بار را در شرایط جدید و با توجه به فشارهای آمریکا حائز اهمیت توصیف کرد و گفت: باید بتوانیم فرودگاه امام خمینی را تجهیز کنیم تا در بخش بار هوایی فعال شود. در شرایط جدید خیلی مهم است که امکانات مختلف بخش‌های مختلف حمل و نقل را برای صادرات و واردات بار فعال کنیم.

وی افزود: همچنین 111 هزار متر هم اپرون مسافری فرودگاه در بخش غربی این مجموعه  افتتاح شد.

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش تسهیلات برای مسافران در فرودگاه امام خمینی (ره) گفت: نکته دیگری که رخ داد این بود که در ترمینال مسافری چیزی بیش از 2000 متر فضای جدید برای استراحت و استفاده مسافران ورودی و خروجی و ترانزیت تعبیه شد.

آخوندی ادامه داد: همچنین سالنی جدید برای مسافران خارجی که وارد فرودگاه می‌شوند و می‌خواهند اینجا ویزای خود را دریافت کنند، افتتاح شد.

وی افزود: در این سالن تمام امکانات از قبیل دریافت روادید، اخذ بیمه، پرداخت عوارض، امکانات رفاهی و ... در یک نقطه تجمیع شده تا مسافر خارجی با آسایش خاطر بتواند ویزای خود را دریافت کند.

وی یادآور شد: در این شرایط سخت تحریم‌ها، چنین اقداماتی می‌تواند امکانات و تسهیلات بیشتری را برای خارجی‌هایی که چه در بخش گردشگری و چه با انگیزه تجاری وارد ایران می‌شوند، فراهم کند.

وی بیان کرد: تمام تلاش ما این بوده که در فرودگاه امام خمینی بتوانیم سیستم‌های نرم افزاری و سخت افزاری را برای افزایش ظرفیت و بهبود خدمات رسانی به مسافران ارتقا دهیم.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری