{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 284957

«عباس آخوندی» وزیر راه و شهرسازی در نامه‌ای خطاب به رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و معاون حمل و نقل خود مجددا بر تهیه گزارش تفصیلی سانحه سنندج برای شناسایی قصور یا تقصیر مقصران احتمالی و همچنین طرح این موضوع در کمیسیون امنیت راه‌ها تاکید کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، در نامه «عباس آخوندی» رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و تقی‌زاده معاون حمل و نقل وزارتخانه آمده است: با توجه به حادثه تلخ و دردناک تصادف تانکر حامل سوخت با اتوبوس مسافربری که در دقیقه‌های آغازین بامداد روز 20 تیرماه امسال رخ داد و منجر به آتش‌سوزی و فوت 11 نفر از شهروندان و هموطنان شد، هرچند حادثه در درون شهر بود، ضروری است همچنان که بلافاصله ابلاغ کردم، گزارش تفصیلی گروه فنی اعزامی به سنندج که در همان روز انجام شد را در دو سطح پیگیری کنید.
آخوندی در این نامه خواستار آن شد تا کمیسیون‌های ماده های 11 و 12 آیین نامه اجرایی تبصره یک ماده 31 قانون رسیدگی به تخلفات رانندگی ناظر بر بررسی همه مدارک خودروها، رانندگان و شرکت‌های متبوع آنان و چگونگی رعایت مقررات از سوی آنان تا چنانچه تقصیر و یا قصوری متوجه آنان است، متناسب با کاستی‌های احتمالی اقدام لازم انجام شود.
وزیر راه و شهرسازی همچنین خواستار بررسی گزارش موضوع در کمیسیون ایمنی راه‌ها شد تا با توجه به جامعیت کمیسیون و محدوده اختیارات قانونی آن درباره اقدام‌های احتیاطی لازم برای جلوگیری از تکرار وقوع سوانح مشابه اتخاذ تصمیم شود.
آخوندی طی این نامه اطلاع رسانی کامل در هر دو مورد را خواستار شد.
نزدیک 30 دقیقه بامداد چهارشنبه گذشته یک دستگاه تانکر حمل سوخت با اتوبوس مسافربری در کمربندی «دکتر حسینی» سنندج برخورد کرد که در این حادثه 11 نفر از مسافران اتوبوس جان خود را از دست داده و هفت نفر دیگر نیز مصدوم شدند.

 

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری