{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 211934

ضرورت توجه به صندوق‌های کشور

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: با پیگیری سیاست های منسجم می توان جلو فقر مطلق را گرفت و کاهش فقر از برنامه های جدی این وزارتخانه است.

علی ربیعی روز یکشنبه در حاشیه آخرین جلسه هیات دولت یازدهم در جمع خبرنگاران افزود: صندوق های کشور از جمله مسایلی است که باید مورد توجه قرار گیرد چرا که اگر تا 20 سال آتی برای آنها آینده نگری نشود تمام بودجه کشور را باید به آنها تخصیص داد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی یادآور شد: منابع ومصارف صندوق ها را باید یکی کرد و هر وزیری این مسئولیت را برعهده می گیرد باید به این موضوع توجه داشته باشد.

وزیر پیشنهادی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: اشتغال دیگر از راه رشد کافی نیست و رشد کلاسیک کشور پاسخگوی اشتغال نیست و از سه سال گذشته این موضوع از سوی برخی اقتصاد دانان سخت پذیرفته می شد ولی امروز این موضوع نیاز به برنامه فراگیر دارد.

ربیعی با بیان این که در بحث آسیب های اجتماعی این وزارتخانه سنگ زیربنای آن است، گفت: وظیفه دیگر وزیر تعاون ، کار و رفاه اجتماعی امنیت شغلی است .

وی حادثه معدن یورت و پلاسکو را از حوادث تلخ سال های گذشته عنوان کرد و یادآور شد: تلخ تر از حادثه پلاسکو، معدن یورت بود آن زمان که جنازه فردی پیدا می شد تلخ بود و رنج کار در معدن قابل وصف نیست .

ربیعی افزود: لحظات شیرین این چهارسال زمانی بود که به خانواده های بهزیستی خانه واگذار می شد و یا یابچه ای که پدر ومادر نداشت مشغول به کار می شد.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    فقر با ایجاد اشتغال و تولید از بین میره و تولید هم در سایه رونق اقتصادی و کاهش سود بانکی ایجاد میشود.

  • مهدی
    ۰ ۰

    سلام اگر میخواهید فقر ازبین برود بایستی مالیات را صدرصد از مردم بگیرید وبخش خصوصی را نابود کنید که این کار را تا اینجا موفق شده‌اید و کرده‌اید امیدوارم در محضر خداوند وشهدای والا مقام فردای قیامت بتوانید جوابگو باشید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری