کد خبر 211116

همکاری خوب صنایع، کشاورزان و مردم در مدیریت مصرف انرژی

وزیر نیرو: پیک مصرف آب و برق سپری شد/ راه خدمت منحصر به مسئولیت وزارت نیست

وزیر نیرو با بیان اینکه تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته ایم اظهار کرد: با همکاری خوب صنایع، کشاورزان و مردم توانستیم از وجود ۴ هزار مگاوات قطعی برق عبور کنیم.

حمید چیتچیان وزیر نیرو ظهر امروز در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صنعت آب و برق از نظر مسائل اجرایی، مدیریتی،‌ صنعتی و فناوری در شرایط بسیار خوبی قرار دارند، در توصیه‌ای به وزیر  بعدی این وزارتخانه اظهار کرد: موضوع نگران کننده‌ای که برای آینده صنعت آب و برق وجود دارد ساختار غلط اقتصادی آب و برق است. چنانچه که کشور بخواهد از آینده این صنعت مطمئن باشد، باید راجع به این موضوع تصمیم گیری کند. و قطعا یکی از کارهایی که بر عهده وزیر بعدی است رسیدگی به این موضوع است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی همچنین با تقدیر از مردم صنعتگران و کشاورزان به دلیل اعمال سیاست های صرفه جویی در مصرف طی روزهای اخیر اظهار کرد: امروز تقریبا پیک اصلی مصرف آب و برق را پشت سر گذاشته‌ایم. اگر چه که ممکن است به دلیل شرایط جوی با موج جدید گرما مواجه باشیم اما به لطف خدا صنعتگران،‌ کشاورزان و مردم در موضوع مدیریت مصرف بویژه مصرف برق همکاری‌های بسیار خوبی داشته‌اند و ما توانستیم حدود 5 هزار مگاوات قدرت تولید شده برق را مدیریت مصرف کنیم.

وزیر نیرو خاطر نشان کرد: اگر قرار بود کار طبق روال قبلی انجام شود، با حدود 4 هزار مگاوات قطعی مواجه بودیم. اما با کاری که انجام شد وهمکاری که صنایع و کشاورزان داشتند توانستیم از این میزان خاموشی عبور کنیم.

چیت چیان همچنین در پاسخ به پرسشی درباره اینکه بعد از دوران وزارت به چه کاری مشغول خواهد شد، با بیان اینکه ماهیت این مسئولیت‌ها موقت‌ بودن آن ها است اظهار کرد: راه خدمت بسته و منحصر به مسئولیت وزارت نیست. ان‌شاء‌الله در دوران پس از وزارت خدمت دیگری انجام خواهم داد.

وی در پایان گفت: امیدوارم با رای بالای نمایندگان محترم مجلس به وزیر پیشنهادی،  کار در دولت دوازدهم نسبت به دولت یازدهم به صورت بهتری انجام شود.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  بله واقعی شود. اما:
  طبق قانون اساسی و قوانین جاری دولت موظف است از اقشار کم درآمد و بیکار و نیازمندان حمایت کند، پس حداقل سیستم محاسبه پلکانی رعایت شود. مسرفان بیشتر بپردازند و کم مصرف ها بهای زیر قیمت تمام شده.
  توقع میرود هزینه اتلاف آب و برق و پایین بودن راندمان از قیمت برق کم شود / چون اینها تقصیر مصرف کننده نیست، از آنجا امکان رقابتی شدن و خصوصی سازی واقعی در بحث توزیع برق و آب نیست، عملا دولت انحصار توزیع دارد و هیچ ر وش جایگزینی نیست، دولت نباید ضعفهایش را در اتلاف آب و برق در شبکه توزیع و کم بودن راندمان تولید را از جیب مردم جبران کند.
  همچین توقع میرود دولت که توزیع کننده انحصارگرایی و ناچاری آب وبرق است، مزدها را افزایش دهد واقعی کند با سبد معیشت. همه میدانند این دولت است عملا تصممی گیرنده اصلی تعیین دستمزد است.
  هر وقت این توقعات دولت براورده کرد، آن وقت اعتراضی نیست.