{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 209386

تدوین نظام اداره صندوق‌های بازنشستگی با دستور رییس‌‎جمهور

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا پایان سال، ۳ مرحله توزیع سبد حمایت غذایی تعریف شده و قصد داریم مبلغ مورد نظر به ازای هر خانواده افزایش یابد.

علی ربیعی گفت: برای امسال چهار مرحله سبد غذایی تعریف کرده ایم که مرحله اول، پرداخت شده است. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی ادامه داد: شناسایی زنان و کودکان نیازمند و دچار سوء تغذیه را ادامه می‌دهیم و این امر بیشتر در مناطق محروم دنبال می‌شود؛ همچنین بر اساس این برنامه، به ازای هر خانواده مبالغی در قالب کارت اعتباری پرداخت می‌شد که قصد داریم با سازمان برنامه و بودجه چانه‌زنی کنیم تا این مبلغ افزایش یابد.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: نظام اداره صندوق‌های بازنشستگی با دستور رئیس جمهور در حال تدوین است؛ طرح اولیه آن آماده شده و در حال نهایی شدن است و باید به سمتی برویم که سرمایه‌گذاری‌های با بازده بیشتر داشته باشیم و از بنگاه داری های کوچک خارج شویم.

وی ادامه داد: در سال جاری به ۳۰۰ هزار بازنشسته مبلغ ۴ میلیون تومان وام ضروری پرداخت می‌کنیم که اعتبار تخصیصی برای این منظور ۱۲۰۰ میلیارد تومان است.

ربیعی با بیان اینکه روند فروش سهام شرکت‌های سودآور را ادامه می‌دهیم گفت: قصد داریم به این سمت برویم که مطالبات دولت را در قالب سهام‌های غیرمدیریتی یا اوراق دریافت کنیم و دیگر تهاتر شرکت‌ها را نپذیریم. این طرح قطعا سود بیشتری برای بازنشسته‌ها دارد.

وی از بازگشت هزار میلیارد تومان دارایی‌های به یغمای رفته صندوق بازنشستگی خبر داد و گفت: بیشتر این دارایی‌ها در قالب ملک و زمین بوده است.

ارسال نظر

  • ناشناس
    ۱ ۰

    اقای ربیعی سلام حدود سی سال پیش خودرا ببینید والان هم .درد بازنسشته هارا باحال امروز خود بسنجین ایا شما باحقوق ما می توانید پاسخگوی خانواده باشید این دنیا که......ان دنیا از شما نخواهیم گذشت کمی صدقه دادن ها را کنار گذاشته واقعا به وضع بازنشستگان برسید باتشکر بنده خداهستم

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری