{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 209139

پیگیری ۳۰۰میلیارد تومان باقیمانده از سال‌های ۹۱-۹۲

وزیر رفاه کار و أمور اجتماعی گفت: روزی که باید بدهی ها به صندوق های بازنشستگی پرداخت می شد به جای بدهی، شرکت هایی را تهاتر کردند ؛ الان هم حاضریم دارایی های صندوق ها را بگیرند و پول نقد بدهند.

علی ربیعی در اولین کنگره مجمع عالی کانون های بازنشستگی کشوری که در هتل المپیک برگزار شد به نمونه ای اشاره کرد و افزود: درصندوق فولاد، یکسری شرکت رو به ورشکستگی را تحویل ما دادند ؛ به عبارت دیگر صندوق های بازنشستگی در زمان حاضر به علت همین عدم دریافت طلب ها، با نبود آینده نگری روبرو هستند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی اظهار کرد: روزی که به وزارتخانه آمدم دیدم تلقی از صندوق درست نیست و صندوق تبدیل به یک کارپردازی شده بود و این ماهیت صندوق نبود. برنامه ریزی کردیم و روی ایده ای برای صندوق کار کردیم.

ربیعی ادامه داد: نباید شرکت ها را به سمت خصولتی برد. متاسفانه به جای نقد این سیاست ها خود صندوق ها را نقد می کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه تصویر صندوق ها فاصله زیادی با اهداف عالیه ما دارد به این نکته تاکید کرد که فقط پرداخت حقوق و مستمری بازنشستگی همه معنای صندوق نیست.

ربیعی خاطرنشان کرد :تاکید کردیم صندوق ها کاهش ریسک بازنشستگی را مدنظر داشته باشند. ریسک مسکن، ریسک درمان و حتی ریسک انزوای اجتماعی هم مدنظر است. در تغییرات نسلی با نوعی انزوای سالمندی روبرو می شویم که صندوق باید برای رفع پاسخ دهد.

وزیر رفاه با بیان اینکه سالمند باید زندگی سالم اجتماعی را در دوران بازنشستگی خود تجربه کند، تاکید کرد: بازنشستگی معضل نیست و این رفتارهای ما با صندوق هاست که در پنج دهه گذشته مشکل بوده است.

وزیر رفاه تصریح کرد:. باید سیاست بازنشستگی را تدوین و دنبال کنیم. پایدار کردن منابع صندوق ها هم هدف بعدی است؛ چرا که هفت میلیون و 400هزار هموطن 60 سال به بالا در کشور داریم.

وی درادامه سخنانش افزود: جلسه ای با رییس جمهوری داشتیم و تصمیماتی گرفتیم که خروج از بنگاه های ناکارامد مهمترین آن بود؛طرح نهایی را تقدیم رییس جمهوری خواهم کرد و معتقدیم باید جایی برویم که بیشترین سودآوری را داشته باشیم.

**وصیت وزیر رفاه برای بعدی ها

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در بخش دیگر سخنانش با اشاره به اینکه بیشترین زجر ما این است که انتصابات سفارشی در برخی شرکت ها نداشته باشیم، گفت : تعهد اخلاقی با خدا و مردم داشتیم تا جایی که توانستیم شما را روز قیامت در قبال اموال صندوق ناظر بدانیم. بنای ما حفظ استقلال صندوق بازنشستگی بوده است.

وی افزود: برخی، انگ خصولتی به صندوق می زنند و نمی گویند طبق کدام تحلیل های اقتصادی سخن می گویند. سهم سرمایه گذاری کل صندوق های ما در کشور کمتر از 9 درصد است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: در سال گذشته بدون ریالی افزایش سرمایه، توانستیم سه هزار میلیارد تومان وارد صندوق بازنشستگی کنیم. دولت برای بیمه تکمیلی پولی به صندوق نداد اما آن را مدیریت کردیم.

ربیعی خطاب به روسای کانون ها با بیان اینکه شما به دولت رای دادید تا برنامه هایش را ادامه دهد، اظهار کرد: زمانی که دکتر روحانی در زمان انتخابات درباره بازنشستگان سخن می گفت خوشحال بودم که این اهمیت و جایگاه پررنگ شده است و مورد توجه است.

وی افزود: مباحث مطرح شده در انتخابات را به فال نیک می گیریم و نشان می دهیم باید به سمتی برویم که فقر را ریشه کن کنیم. در انتخابات پیام های روشنی وجود داشت که شما به آن مسیر رای دادید.

وی اضافه کرد: توزیع مناسب درآمد، رفاه و حفظ حقوق انسان ها، حفظ کرامت انسان ها و دور کردن فقر از آنها جزو اصولی است که هم رهبری بر آن تاکید دارند و هم در برنامه های دولت دوازدهم آمده است.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین خاطرنشان کرد: اگر قسمت شد و خدا خواست و در دولت دوازدهم خدمتتان بودیم سعی می کنیم برنامه های مرتب و خوبی داشته باشیم ؛ اگر هم لازم شد وصیتی برای بعدی ها بنویسیم، تاکید می کنیم این مسیر ادامه یابد.

وی تصریح: در کنار کسانی که کارهای خوبی انجام می دهند، کسانی هم هستند که باید آنها را به خاطر کارهای نکرده دوست داشت، کسی که پسرعمه اش را در صندوق مدیر جایی نمی گذارد تا بخورد را هم باید دوست داشت.

**پیگیری 300 میلیارد تومان باقی مانده از سال های 91-92

وزیر تعاون ،کار و رفاه اجتماعی همچنین به یک نمونه از دور زدن های تحریم اشاره کرد و گفت: در سال 92 – 91 فردی را داشتیم که 120 میلیون دلار محصولات پتروشیمی را گرفت و چون تحریم بودیم قرار بود تحریم ها را دور بزند؛ این محصولات را بفروشد و پولش را به ما بدهد.

وزیر رفاه ادامه داد: تا امروز مقداری از این پول را گرفتیم اما هنوز 300 میلیارد تومان باقی مانده است و ما هنوز پیگیریم.

ربیعی افزود: شنیدم این آقا در دو شب گذشته ملاقات هایی با برخی دارد و جلساتی می گذارد و روابط پیچیده ای را شاهدیم. امروز اعلام می کنم که حواسشان باشد .

ارسال نظر

  • مهدی
    ۰ ۰

    سلام آقای ربیعی الان تامین اجتماعی خودش بزرگترین کار فرما شده است حداقل تلاش کند که به کارفرمایان بخش خصوصی و تعاونیها و اصناف جوازدار کمک کند شما اگر در بخش خصوصی یک کارگر داشته باشید ومامور بیمه اگر بیاید و کارگر در مغازه نباشد خود مامور ترک کار کارگر را میزند کارفرما چه کاره است تامین اجتماعی میلیاردها تومان بخاطر ایجاد کار به مملکت ودولت کمک کرده و سرمایگذاری در مملکت کرده ولی موقع دادن مالیات سرمایه‌ای تامین اجتماعی به حساب نمی‌آید بله شما راست میگویید بجای کارخانه به شما پول بدهند بهتر است پول را می‌گذارید بانک سودش را میگیرید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری