{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

شرکت سرمایه گذاری صنعت نفت در سال ۱۳۷۵ تاسیس شده و با سرمایه ثبتی ۱۶۵ میلیارد تومان مشغول فعالیت است.

به گزارش اقتصادآنلاین، این شرکت در حوزه سرمایه گذاری در شرکتها، مجتمع ها و طرح های تولیدی، صنعتی، تجاری، خدماتی و فرهنگی فعالیت کرده و ترکیب سهامداران آن تا پایان سال 97 به شرح زیر است.

20191010_123033

همانطور که در نمودار مشاهده میکنید گروه سرمایه گذاری اهداف سهامدار عمده سرمایه گذاری صنعت نفت است که بیش از 50 درصد سهام آن را در اختیار دارد.

یکی از شرکت های وابسته مهم این گروه شرکت سرمایه گذاری نفت قشم است که سرمایه گذاری صنعت نفت 49 درصد و شرکت اویک 51 درصد سهام آن را در اختیار دارد. این شرکت هم اکنون در حال تکمیل پروژه های خود است و میزان پیشرفت فیزیکی پروژه تا پایان سال 97 میزان 37 درصد بوده است. لازم به ذکر است فعالیت عمده این شرکت احداث پایانه ذخیره سازی نفت خام و فرآورده های نفتی در قشم است.

نکته مهم در خصوص شرکت های فرعی سرمایه گذاری صنعت نفت وجود 10 شرکت با زیان انباشته از میان 13 شرکت مورد بررسی است. همچنین 8 شرکت در سال 1397 موفق به کسب سود نشده اند. خلاصه وضعیت مالی شرکت های فرعی سرمایه گذاری صنعت نفت تا پایان سال 1397 به شرح جدول زیر است.

20191010_123005

همانطور که ملاحظه میکنید شرکت سوخت رسانی و خدمات فرودگاهی اوج و شرکت کنترل گاز اکباتان سودده ترین شرکت های این گروه هستند. سوخت رسانی و خدمات فرودگاهی اوج در حوزه سوخت رسانی و ارائه خدمات فرودگاهی در فرودگاه امام خمینی (ره) فعالیت می کند و کنترل گاز اکباتان نیز کنتور و رگولاتور و برخی قطعات دیگر موردنیاز صنعت گاز و خودرو را تولید میکند.

شرکت بازرگانی نیک نفت که در حوزه بازرگانی نفت و فرآورده های نفتی فعالیت میکند، کمترین سود را کسب کرده است. لازم به ذکر است که این شرکت تنها 45 میلیون تومان سود کسب کرده است و با بیش از 9 میلیارد تومان زیان انباشته، بیشترین زیان انباشته را در میان شرکت های مورد بررسی دارد.

شرکت خدمات حفاری صنایع نفت و شرکت شیمیایی نفت گستر نیز زیانده ترین شرکت های این گروه در سال 97 بوده اند و در مجموع بیش از 3 میلیارد تومان زیان داده اند و دارای بیش از 6 میلیارد تومان زیان انباشته هستند.

در انتهای سال 1391، فرآیند تصفیه 11 شرکت تابعه آغاز شده و دو شرکت دیگر نیز در سالهای 1392 و 1393، مجوز مجمع را جهت انحلال دریافت کرده بودند، که ختم تصفیه 7 شرکت صورت گرفته و تصفیه مابقی شرکت ها در حال پیگیری است. آخرین وضعیت این شرکت ها به شرح جدول زیر است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری