{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}

به دنبال پخش تصاویر کفش های مدل ایرمکس ۲۷۰ "نایک" با طرح لوگوی مشابه با نام مقدس "الله" در کف این کفش ها در فضای مجازی موجی از واکنش های خشمگینانه و اعتراضات مسلمانان و کاربران به راه افتاد و بیش از ۲۰ هزار نفر از کاربران شکایت نامه ای بر علیه شرکت "نایک" امضاء کرده اند و از شرکت "نایک" خواسته شده که تمامی کفش های فروخته شده در بازارهای جهانی را جمع آوری کند.

شرکت "نایک" علاوه بر غیرعمد خواندن این اتفاق، درصدد جمع آوری این مدل کفش ها می باشد. افراد بسیاری ضمن محکوم کردن این حرکت و توهین آمیز خواندن آن، کارزاری هایی برای تحریم محصولات شرکت "نایک" به راه انداخته اند.

شرکت نایک اقدام به تولید 270 کفش ایرمکس کرده است که زیر آن لوگویی شبیه به کلمه «الله» وجود دارد. این اقدام نایک خشم مسلمانان را برانگیخته، آنان شکایت نامه ای در این زمینه ارائه داده اند که تا کنون به امضای بیش از شش هزار نفر رسیده است.

افراد زیادی یادآوری کرده اند چنین اتفاقی از سوی شرکت "نایک" در سال ۱۹۹۷ به شکل شعله های آتش برای مدل ایربیکین معتقدند این موضوع نمی تواند غیرعمد باشد و ممکن است به عمد این لوگو را زده باشند و بهترین کار را تحریم محصولات این شرکت عنوان می‌کنند که نام "الله" را بازیچه قرار داده تا با کفش هایش لگدمال شود.

ارسال نظر

پربازدیدترین ویدیو ها