کد خبر 421871

تماس اتحادیه جهانی با فدراسیون کشتی درباره شرایط ویژه ایران

مسئولان اتحادیه جهانی کشتی عصر امروز (سه‌شنبه) در تماس با فدراسیون کشتی، در مورد شرایط کشتی ایران برای حضور در رقابت‌های گزینشی المپیک رایزنی کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، با توجه به جایگاه ویژه ایران در کشتی دنیا و علاقه‌مندان بسیار این رشته در کشورمان، مسئولان اتحادیه جهانی پیش از اتخاذ تصمیم در مورد رقابت های گزینشی المپیک در قاره آسیا، عصر امروز در مورد شرایط کشتی ایران برای حضور در رقابت های گزینشی المپیک با فدراسیون کشتی رایزنی کردند.

در این تماس فدراسیون کشتی ضمن تشریح شرایط ویژه به وجود آمده در کشورمان به دلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلاتی که در پی آن به وجود آمده است، از احتمال این که در تاریخ معین شده (۸ تا ۱۰ فروردین ماه ۹۸) به دلیل مسائل ترانسفری و پروازی  موانعی پیش روی تیم‌های ملی کشتی ایران باشد، ابراز نگرانی کرد.

همچنین فدراسیون کشتی در این تماس ضمن اشاره به این که کشتی از جایگاه ویژه‌ای در ورزش ایران برخوردار است و کسب شش سهمیه باقی مانده به دلیل شانس بالای مدال‌آوری این رشته در المپیک اهمیت ویژه‌ای برای کشورمان دارد، بر این موضوع که مسئولان اتحادیه جهانی طوری تصمیم‌گیری نمایند تا نمایندگان ایران نیز بتوانند در رقابت‌های گزینشی حضور پیدا کنند، تأکید ویژه داشت.

مسئولان اتحادیه جهانی کشتی نیز اعلام کردند در جلسه کمیته اجرایی این اتحادیه که در مورد رقابت های گزینشی المپیک ۲۰۲۰ توکیو در قاره آسیا برگزار خواهد شد، مشکلات پیش روی کشتی ایران را مطرح نموده و پس از آن تصمیم گیری های لازم را اتخاذ خواهند کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر