{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 358757

تیم ملی فوتبال ایران در دومین دیدار دوستانه خود با سرمربی بلژیکی خود سه‌شنبه ساعت ۱۵:۳۰به مصاف تیم کره جنوبی می‌رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، تیم ملی فوتبال ایران با مارک ویلموتس شروعی طوفانی داشت و با ۵ گل تیم سوریه را در تهران درهم کوبید. برخی از کارشناسان معتقدند این برد ملاک مناسبی برای ارزیابی سرمربی جدید نیست هرچند که ایران بعد از ۱۰ سال موفق به شکست سوریه شده بود! با این حال برخی غیبت چند بازیکن سوریه‌ را از عوامل اصلی برد ایران دانستند این برد هرچه بود باعث شد که تیم ملی با نتیجه‌ای جالب استارت بزند.

فردا تیم ملی در دومین مسابقه دوستانه‌‌اش به مصاف حریفی می‌رود که همواره مقابل ایران با سرمربیگری کی‌روش بازنده بوده، هنوز خاطره برد شیرین در سئول و صعود به جام جهانی و آن حرکت عجیب کی‌روش مقابل نیمکت کره‌جنوبی در خاطر فوتبالدوستان باقی مانده است. کره‌ جنوبی حریفی همیشه بازنده مقابل تیم کی‌روش بود به طوریکه اکنون که تیم ملی ایران با سرمربی جدید راهی این کشور شده کره‌ای‌ها معتقدند وقت انتقام رسیده است! البته نتیجه این بازی به هیچ عنوان مهم نیست اما شیوه بازی تیم ملی برای همه فوتبالدوستانایرانی اهمیت دارد. همه می‌خواهند ببیند آن تیم مقتدری که ۵ گل به سوریه زد آیا مقابل یکی از قدرت‌های فوتبال آسیا هم به همان زیبایی و چشم‌نوازی بازی خواهد کرد یا نه؟ این بازی به هیچ عنوان دوستانه نیست و هواداران فوتبال دو کشور دوست دارند که پیروزی تیم‌شان را ببینند.

مسابقه ایران و کره جنوبی  همیشه جذاب است حتی اگر کی روش دیگر در آن حضور نداشته باشد بخصوص اینکه این مسابقه سنگ محکی جدی برای ویلموتس هم محسوب می‌شود. تیم ملی ایران اگرچه با نفرات دعوت شده کی‌روش به میدان می رود اما شیوه استفاده از این مهره‌ها و تفکر بلژیکی کاملا متفاوت با سرمربی قبلی است. مهدی طارمی با سه گلی که به سوریه زد خودش را در دل سرمربی جدید جا کرده با این حال مربی بلژیکی در پایان آن مسابقه از کریم انصاری فرد تعریف و تمجید کرد و گفت او به تیم خیلی کمک کرد. امید ابراهیمی در بازی با سوریه نشان داد که در اوج آمادگی است مثل سایر ملی پوشان دیگر ایران.

 ریوجی ساتو،داور ژاپنی قضاوت دیدار دوستانه تیم های ملی کره جنوبی و ایران را برعهده خواهد داشت. هیروشی یامائوچی و ایسائو نیشی هاشی دو هموطن ساتو وی را به عنوان کمک داور در قضاوت این بازی همراهی خواهند کرد.

ارسال نظر