{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 314411

با حکم شورای حکمیت،بازی نماینده‌های ایران و عربستان باید در زمین بی‌طرف و کشور ثالث برگزار شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، یک بار دیگر خبری بد برای فوتبال ایران.از آن خبرهایی که حق فوتبال ایران و تماشاگران را ضایع می کند.همان روزی که شیخ سلمان به تهران آمد و بازی پرسپولیس مقابل کاشیما را از نزدیک دید از حرف هایش می شد این طور استنباط کرد که از رای دادگاه حکمیت درباره اختلاف ایران و عربستان خبر دارد! او گفت:«چیز زیادی نمی دانم اما رای هر چه که باشد بالاترین مرجع قضایی آن را صادر کرده و نمی شود دیگر آن را تغییر دارد.»حالا به فاصله دو روز از آن اظهار نظر ظاهرا رای دادگاه صادر شده است و ایران و عربستان باید مسابقات خود در رده های ملی و باشگاهی را در کشور ثالث برگزار کنند.

تقریبا دو سال قبل بود که ایران نسبت به این اتفاق به دادگاه CAS شکایت کرد و مدعی شد که این حکم به ضرر تیم های ایرانی است و ضرر مالی زیادی به آنها می زند. مسئولان ورزش ایران همان زمان یک وکیل سوئیسی را برای حل این پرونده استخدام کردند.دقیقا همان وکیلی که کارهای مهدی طارمی در پرونده شکایت باشگاه ریزه اسپور را در دست داشت و وعده داده بود که محرومیت پرسپولیس از پنجره نقل و انتقالاتی بخشیده خواهد شد.اما نه تنها این اتفاق نیفتاد بلکه او به اشتباه از باشگاه ریز اسپور به جای فیفا شکایت کرد و همین موضوع باعث شد تا سرخپوشان همچنان محروم بمانند.

 دادگاه CAS سال قبل درباره پرونده ایران و عربستان  از دو کشور درخواست کرد که به دلیل اینکه در این پرونده بحث امنیت ملی دو کشور مطرح است طرفین برای حل این موضوع به شورای حکمیت بروند.این اتفاق در حالی افتاد که مدیران ایرانی از پیروزی در این پرونده خبر دادند و با اطمینان از یک پیروزی بزرگ حرف می زدند اما ظاهرا اتفاقی که باید،نیفتاده است. ظاهرا سه روز قبل این حکم صادر شده و دادگاه حکمیت به نفع AFC و عربستان سعودی رای داده و ایران با تمام هزینه هایی که کرد نتوانست از حق خودش دفاع کند و حالا باید بازی نماینده های دو کشور در زمین بی طرف برگزار شود.

نکته مهم این است که ایران در زمین ورزش بارها در دادگاه های بین المللی شکست خورده است و ضررهای مالی بسیاری را متحمل شده است.ضررهایی که در این شرایط بد اقتصادی می توانست مرهمی باشد بر زخم های ورزش اما ...

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری