{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 300044

در راستای کاهش تنش‌ها؛

کره جنوبی در صدد است تا در راستای کاهش تنش‌ها به همسایه شمالی خود اعلام کند که دو کشور پیشنهاد میزبانی مشترک رقابت‌های المپیک سال ۲۰۳۲ را به کمیته بین‌المللی المپیک ارائه دهند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، کره جنوبی در نظر دارد به همسایه شمالی خود اعلام کند که دو کشور پیشنهاد میزبانی مشترک رقابت‌های المپیک سال ۲۰۳۲ میلادی را به کمیته بین‌المللی المپیک ارائه دهند.

«جونگ-هوآن» (Jong-hwan) وزیر ورزش کره جنوبی امروز چهارشنبه در این خصوص گفت: این پیشنهاد را در جریان دیدار هفته آینده با رهبر کره شمالی در پیونگ یانگ به وی خواهم داد تا از این طریق به برقراری صلح کمک کنم.

وزیر ورزش کره جنوبی با بیان این مطلب گفت: مشارکت کره شمالی در المپیک زمستانی پیونگ چانگ نشان داد که ما می‌توانیم این رویه را ادامه دهیم و آن‌ را در رقابت‌های المپیک تابستانی پیگیری کنیم؛ رویدادی که زمینه‌ ساز کاهش تنش‌ های موجود در شبه جزیره کره می‌ شود.

وی همچنین در بخش دیگری از اظهاراتش گفت که این ایده می‌ تواند شبه جزیره کره را به سمت صلح و آرامش بیشتر و در نهایت صلح پایدار بیشتر سوق دهد.

این درحالیست که سومین نشست «مون جائه این» رئیس جمهوری کره جنوبی و «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی از ۱۸ تا ۲۰ سپتامبر (۲۷ تا ۲۹ شهریور) در پیونگ یانگ پایتخت کره شمالی برگزار خواهد شد.

 

ارسال نظر