{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 281015

تیم ملی فوتبال پرتغال در نیمه نخست بازی با ایران در جام جهانی روسیه با گل دقیقه پایانی به برتری رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، تیم ملی فوتبال ایران در آخرین دیدار خود در مرحله گروهی جام جهانی روسیه از ساعت ۲۲:۳۰ در شهر سارانسک به مصاف پرتغال رفت که پرتغالی ها در دقیقه ۴۵ گل اول را به ثمر رساندند و با برتری به رختکن رفتند. کوارشما در دقیقه ۴۵ برای پرتغال گلزنی کرد. 

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاجی صفی، سعید عزت اللهی، مجید حسینی، رامین رضاییان، امید ابراهیمی، وحید امیری، علیرضا جهانبخش، سردار آزمون و مهدی طارمی. 

ترکیب پرتغال:

پاتریسیو، پپه، رافائل گئوریو، ژوزه فونته، رونالدو، اندره سیلوا، ژوزه ماریو، ویلیام، کوارشما، سدریک و آدرین.

در دقیقه اول بازی، امید ابراهیمی روی گئریو بازیکن پرتغال مرتکب خطا شد و داور به بازیکن ایران تذکر داد.

در دقیقه ۳، رونالدو درمحوطه جریمه ایران شوتی را به سمت دروازه زد که بیرانوند آنرا گرفت. 

در دقیقه ۷، علیرضا جهانبخش از سمت راست زمین ایران به سمت دروازه پرتغال حرکت کرد و پاس در عرض خوبی به وحید امیری داد ولی شوت امیری با اختلاف به اوت رفت.

در دقیقه ۹ بازیکنان پرتغال صاحب بهترین موقعیت خود شدند که سعید عزت اللهی و علیرضا بیرانوند در این صحنه با هم برخورد کردند. بیرانوند بعد از بیرون رفتن توپ از بالای دروازه، درگیری کوچکی با سعید پیدا کرد. 

پرتغال روی ارسال از کناره ها برنامه دارد. در دقیقه ۱۲ ارسال از کنار پرتغال با اشتباه در خروج بیرانوند همراه شد ولی رامین رضاییان توپ را دفع کرد.

یک دقیقه بعد، بازهم ارسال دیگری روی دروازه ایران شد که توپ از دست بیرانوند در رفت و با هوشیاری مدافعان دفع شد. 

در دقیقه ۱۶ پرتغال پشت محوطه جریمه ایران صاحب یک ضربه کاشته شد. رونالدو پشت توپ قرار گرفت و شوت او بعد از برخورد با مدافعان به کرنر رفت. 

ایران در ۲۰ دقیقه ابتدایی حمله جدی ترتیب نداد. در دقیقه ۲۰ احسان حاج صفی به آدریان سیلوا یک لایی انداخت و ضربه خطا گرفت. 

ضربه کاشته رامین رضاییان دردقیقه ۲۱ از کنار دروازه پرتغال به بیرون رفت. 

در دقیقه ۲۳ ایران صاحب ضد حمله شد. سردار آزمون به دل مدافعان پرتغال زد و با یک پاس در عمق زیبا علیرضا جهانبخش را در موقعیت خوبی برای گلزنی قرار داد ولی جهانبخش به این توپ نرسید و دروازه بان پرتغال آنرا جمع کرد. البته برخورد بازیکن ایران با دروازه بان پرتغال برای لحظاتی بازی را متوقف کرد.

زمانی که توپ دست بازیکنان پرتغال است، تیم ایران با ۱۱ بازیکن در زمین خودش راه های نفوذ حریف را می بندد. تا دقیقه ۳۰، ۶۸ درصد مالکیت توپ در اختیار پرتغال و ۳۲ درصد در اختیار ایران است. 

در دقیقه ۳۳ بازیکنان ایران چند پاس تکضرب به هم دادند و تا پشت محوطه پرتغال پیش رفتند که بازیکنان پرتغال روی جهانبخش مرتکب خطا شدند. این موقعیت را جهانبخش سانتر کرد و سعید عزت اللهی هافبک ایران یک ضربه سر به سمت دروازه پرتغال زد که پاتریسیو این توپ را در اختیار گرفت. 

در دقیقه ۳۷ ایران بازی را در اختیار گرفت و با پاسکاری های متمادی و زمینی، تا محوطه جریمه پرتغال پیش رفتند. سه حمله ایران در این یک دقیقه از دست رفت. 

در دقیقه ۴۰ رونالدو از پشت محوطه جریمه شوت محکمی زد که بیرانوند به خوبی آنرا جمع کرد. 

در دقیقه ۴۵ و در حالی که همه خود را برای سوت پایان بازی آماده می کردند، کوارشما با یک ضربه زیبا و فنی از پشت محوطه جریمه گل اول پرتغال را به ثمر رساند تا این تیم با خیال راحت به رختکن برود

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری