{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 277943

پس از مصاحبه‌های اخیر مسئولان تراکتورسازی و کاپیتان این تیم، مهدی کیانی در آستانه جدایی از سرخ‌پوشان است.

باشگاه تراکتورسازی پس از کش‌وقوس‌های فراوان به بخش خصوصی منتقل شد تا امیدها برای قهرمانی تراکتورسازی در لیگ برتر دو چندان شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، با انتقال امتیاز باشگاه تراکتورسازی به محمدرضا زنوزی، مالک جدید این باشگاه قول حضور مربی تراز اول خارجی در تراکتورسازی را داد و اعلام کرد تیمی درشان هواداران تراکتورسازی تشکیل می‌دهد تا سرخپوشان برای کسب نخستین عنوان قهرمانی لیگ برتر راهی لیگ هجدهم شوند.

زنوزی پس از چند هفته مذاکره با مربیان مطرح خارجی در نهایت موفق شد جان توشاک ولزی را برای حضور در تراکتورسازی متقاعد کند تا نخستین وعده وی عملی شود. بعد از انعقاد قرارداد توشاک اما، حاشیه اصلی به سراغ تراکتورسازی آمد و مهدی کیانی با مسئولان این تیم دچار اختلاف شد.

تمدید قرارداد کیانی، نخستین خبر نقل و انتقالاتی تراکتورسازی

تراکتورسازی در حالی با محمدرضا مهاجری وارد بازار نقل و انتقالات شد که جدایی برخی از بازیکنان تراکتور قطعی شده بود اما تمدید قرارداد مهدی کیانی خبر خوبی محسوب می‎شد که پرشورها منتظرش بودند.

خبر تمدید قرارداد مهدی کیانی از سوی رسانه‌ها منتشر و توسط تراکتوری‌ها تائید شد اما چند روز بعد مشخص شد که توافق کیانی و مهاجری شفاهی بوده است. گویا مهدی کیانی شروطی برای تمدید قراداد داشته که تراکتوری‎ها هم قول محقق شدن این شروط را داده‎اند، اما آنها را برآورده نکردند.

قرارداد مهدی کیانی امضا نشد تا رفته‌رفته این توافق نیز زیر سوال برود. چند روز بعد نیز مشخص شد مهدی کیانی خواستار پرداخت بخشی از بدهی‌های قبلی تراکتورسازی و تسویه بدهی مالیاتی‌اش در 10 سال گذشته است.

بازیکن‌سالاری ممنوع!

درخواست کیانی برای پرداخت بدهی‌های گذشته و تسویه بدهی مالیاتی در حالی مطرح شد که مالک جدید باشگاه تراکتورسازی یکی از مخالفان سرسخت بازیکن سالاری است. زنوزی در مقابل فشار برخی از هواداران تراکتورسازی هم که اصرار داشتند قرارداد کیانی باید تمدید شود، ناراحتی خود را از کاپیتان تیمش نشان داد.

مسئولان تراکتورسازی اعتقاد داشتند، کیانی باید ابتدا قرارداد خود با این تیم را امضا کرده و بعد از آن در مورد مسائل مالی صحبت می‌کرد اما در مقابل کیانی اعتقاد دارد پس از 11 سال حضور در تراکتورسازی، حق‌وحقوق خود را خواسته و این موضوع ارتباطی به بازیکن‌سالاری ندارد.

کاپیتان تراکتورسازی می‌گوید به دلیل بدهی‌های مالیاتی که باید از طرف باشگاه تسویه می‌شده، ممنوع‌الخروج است و هر بار با تعهد از کشور خارج شده است.

تماس دردسرساز سرمربی سابق با کاپیتان

پس از صحبت‌های مهدی کیانی، مشکلات تراکتورسازی با کاپیتان این تیم محسوس‌تر شد، کیانی از اینکه صحبت‌هایش بازیکن‌سالاری عنوان‌شده ناراحت بود.

در این میان زنوزی رسماً اعلام کرد که یک فایل صوتی از کاپیتان تراکتورسازی در اختیار دارد که کیانی در آن اعلام می‎کند تا پولش را نگیرد، خبری از تمدید قرارداد نیست. اخباری نیز در مورد فایل صوتی صحبت‌های کیانی مطرح شد که به دست زنوزی رسیده و موجب  واکنش مالک جدید باشگاه شده است.

گویا این فایل صوتی مربوط به تماس تلفنی رسول خطیبی با مهدی کیانی است. در این تماس تلفنی، خطیبی می‌گوید که زنوزی در مصاحبه‌ای اعلام کرده که ما دیگر بازیکن سالاری نداریم. این حرف اما گویا به مذاق کاپیتان تراکتورسازی خوش نیامده و او به خطیبی گفته است: «من جوانی‎ام را برای تراکتورسازی گذاشتم و پولی هم نگرفتم، آیا این می‎شود بازیکن سالاری؟! پس حالا که آقای زنوزی این صحبت‎ها را انجام داده، تا ریال آخر پولم را ندهد، با تراکتورسازی تمدید نمی‌کنم. اگر باشگاه مطالبات معوقه‎ام را داد و مالیات 10 ساله‎ام را پرداخت کرد، تمدید می‎کنم، اما اگر این اتفاق رخ ندهد، شما را به خیر و ما را به سلامت»

برخی‎ها شیطنت می‎کنند!

رسول خطیبی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه تراکتورسازی ضمن اشاره به سخنان کیانی، درخواست خود برای عذرخواهی کاپیتان تراکتورسازی از زنوزی را تکذیب کرد. وی از انتشار فایل صوتی این صحبت‌ها در صورت اصرار کیانی خبر داد که به نظر می‌رسد این فایل، همان فایل صوتی ارسال‌شده برای مالک باشگاه باشد.

" مردم و هواداران متوجه می‌شوند که آقایان هر روز چند حرف متفاوت می‌زنند و خواهند دید که برایشان پول از هوادار مهم‌تر است"، اینها اتفاقاتی است که خطیبی اعتقاد دارد در صورت انتشار فایل صوتی صحبت‌های کیانی رخ می‌دهد. اما از آن طرف کیانی اعتقاد دارد حرف‌هایی زده که قبلاً در مورد آنها با مهاجری توافق کرده و ترسی از انتشار فایل صوتی ندارد.

سپاهان مقصد بعدی کاپیتان؟/ جدایی بی‌دوام کیانی از تراکتورسازی

چیزی که در این میان  کاملاً مشهود است، این است که رابطه کیانی با مسئولان جدید باشگاه تراکتورسازی کاملاً تیره و تار شده. در این شرایط، کیانی بیش از هر زمان دیگری در آستانه خروج از تراکتورسازی قرار گرفته است. در حال حاضر مشکل کیانی با تراکتوری‎ها حسابی بالا گرفته و احتمالاً ماندن او در تبریز کم است.

کیانی البته می‌گوید که همچنان منتظر حل مشکلاتش با تراکتورسازی می‎ماند، چون اولویت اولش این تیم است. با این حال، او یکی دو پیشنهاد دیگر هم دارد که نمی‌تواند به راحتی از کنارشان بگذرد.

در این شرایط، اصفهان اصلی‎ترین گزینه کیانی در صورت جدایی از تراکتورسازی به حساب می‎آید؛ جایی که کیانی چند روز پیش هم در آنجا و در حین مذاکره با مسئولان باشگاه سپاهان دیده شده است.

البته کیانی پیش از این نیز سابقه جدایی از تراکتورسازی را برای نیم فصل دارد، اما وی در آن مقطع گسترش فولاد را برای بازی انتخاب کرد. جدایی کیانی از تراکتورسازی در آن مقطع زمانی به یک فصل هم نکشید و او خیلی زود به جمع سرخپوشان تبریزی برگشت.

هواداران در انتظار آرامش

پرشورها در حالی امیدوار به پایان حواشی تیم‌شان هستند که تراکتورسازی از ابتدای فصل چند بازیکن خود را از دست داده و برخی از گزینه‌های این تیم در نقل و انتقالات راهی تیم‌های دیگر شده‌اند.

در صورتی که با خصوصی شدن باشگاه، حواشی همیشگی تراکتورسازی جمع شود، می‌تواند خود را برای حضوری موفق در لیگ هجدهم آماده کند اما در صورتی که حواشی سرخ‌پوشان ادامه داشته باشد، این تیم همچون سال‌های اخیر تجربه تلخی در لیگ برتر خواهد داشت.

زنوزی پیش از این سابقه خوبی در رهبری تیمی مثل گسترش فولاد داشته و این تیم را به یکی از کم حاشیه‎ترین و حرفه‎ای‌ترین تیم‎های ایران تبدیل کرده است. حالا تراکتوری‎ها منتظرند که در تیم اول تبریز هم عملکرد خوب خود را ادامه بدهد.

ارسال نظر