{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 169122

با وجود داشتن پیشنهاد برای لژیونر شدن دو بازیکن تیم ملی والیبال بانوان ایران، اکنون به نظر می‌رسد که ایجاد برخی مشکلات پیش‌بینی نشده از سوی باشگاه‌ها حضور این دو بانوی ایرانی در لیگ‌های خارجی را با مشکل مواجه کرده است.

حدود سه هفته پبش اعلام شد که دو بازیکن تیم‌ ‌ملی والیبال بانوان ایران از سوی یک باشگاه بلغارستانی به نام "شومن" پیشنهاد بازی دارند و اگر تیم‌های‌شان موافقت کنند به این باشگاه می‌پیوندند. مائده برهانی از تیم بانک سرمایه و زینب گیوه از تیم دانشگاه آزاد دو بازیکنی هستند که از سوی این باشکاه بلغارستانی انتخاب شده‌اند.

به‌ گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ‌ایسنا، یکی از مشکلاتی که برای این دو ملی‌پوش به وجود آمد، جلب رضایت مسئولان باشگاه‌شان برای موافقت با رفتن آنهاست. مسئولان باشگاه بانک سرمایه اعلام کردند که باید جایگزینی برای مائده برهانی پیدا کنند و مسئولان دانشگاه آزاد هم اعلام کردند در ابتدای فصل بازیکن این تیم صحبتی مبنی براحتمال رفتنش به خارج از کشور نکرده است. البته به نظر می‌رسد رفتن مائده برهانی و لژیونر نشدنش قطعی باشد.

این باشگاه بلغارستانی پیش از فصل جاری لیگ برتر والیبال بانوان فیلم بازی‌های این دو والیبالیست تیم‌ ‌ملی ایران را دیده و به آن ها پیشنهاد داده بود. به دلیل این که این دو بازیکن شرط گذاشته بودند که فقط با حجاب اسلامی بازی می‌کنند به همین دلیل کار انعقاد قرارداد آنها طولانی شده است و ایمیلی به تازگی به این دو بازیکن رسیده که با حضورشان با حجاب موافقت شده است.

باشگاه شومن در میان 8 تیم حاضر در لیگ برتر بلغارستان جایگاه پنجم را در اختیار دارد. با وجود این که بانوان والیبالیست بلغارستانی بیشتر در کشورهای ایتالیا، ترکیه و آذربایجان توپ می‌زنند و به عقیده برخی منتقدان، زمانی که بازیکنان این کشور در بلغارستان بازی نمی‌کنند حضور دو ملی‌پوش ایرانی در این کشور نیز به نفع والیبال بانوان نیست اما با نگاهی به شرایط لیگ ایران می‌توان به اهمیت این موضوع پی برد و به نظر می‌رسد که باید این اتفاق را به فال نیک گرفت.

تیم‌ ‌ملی والیبال زنان بلغارستان رده هفدهم جهان و ایران رده 115 را در اختیار دارند. این نشان می‌دهد که سطح والیبال دو کشور قابل مقایسه نیست و حضور در این کشور آن قدر قابل اهمیت است که برهانی و گیوه با مبلغی کمتر از آن چه که در ایران می‌گیرند حاضر باشند در این کشور بازی کنند.

از سویی دیگر با حضور این دو بازیکن در خارج از ایران، دیگر بانوان والیبالیست انگیزه بیشتری پیدا می‌کنند تا بتوانند پا را فراتر از ایران بگذارند و در کشورهای دیگر هم بازی کنند و تجربه خوبی به دست آورند. آن چه که در حال‌ حاضر و با توجه به  برنامه فدراسیون برای پیشرفت والیبال بانوان ایران ضروری به نظر می‌رسد.

همواره یکی از مشکلات اصلی والیبال بانوان ایران انجام بازی تدارکاتی و روبه رو نشدن با دیگر والیبالیست های بین المللی است. بنابراین حضور حتی دو بازیکن در خارج از ایران آن هم در لیگ برتر یک کشور و تجربه بازی با بازیکنان غیر ایرانی به نفع ایران است.

تیم‌ ‌ملی بانوان ایران هم قطعا از این موضوع سود می‌برد. حضور دو بازیکن از ایران در خارج از کشور استعداد بانوان ایران را به همه ثابت می‌کند و همه متوجه می شوند که با وجود ضعیف بودن تیم‌ ‌ملی، در صورتی که به این بازیکنان بها داده شود و روی آن ها کار شود می‌توانند حتی در میادین بین‌المللی هم خوب کار کنند.

از سوی دیگر با توجه به این که همواره حضور با حجاب دختران ایرانی در میادین بین‌المللی و ورزشی مورد توجه مسئولان بوده، بنابراین بازی کردن با حجاب این دو بازیکن در بلغارستان و در اروپا اتفاق خیلی خوبی برای تبلیغ توانایی دختران ورزشکار ایران با وجود داشتن حجاب است.

در هرصورت اگر مسئولان بانک سرمایه و دانشگاه آزاد با این انتقال موافقت کنند والیبال بانوان ایران می‌تواند گام بلندی را برای حضور بیشتر در میادین بین‌المللی بردارد. اتفاقی که شاید بتواند سرآغاز انقلابی در والیبال بانوان باشد.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری