{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 141129

مسئولان کمیته ملی المپیک پیگیر نتیجه شکایت به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش در مورد ناداوری در حق بهداد سلیمی هستند که تا پایان المپیک نتیجه آن را از دفتر cas مستقر در دهکده بازی ها بگیرند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از امروز آنلاین، از سوی کمیته ملی المپیک و بلافاصله پس از برگزاری مسابقات وزنه برداری دسته سنگین وزن که که با ناداوری علنی در حق بهداد سلیمی همراه بود، شکایت نامه ای برای دادگاه بین المللی حکمیت ورزش ارسال شد.

اما مسئولان کمیته ملی المپیک در نامه ارسالی به دادگاه حکمیت ورزش دقیقا به چه موضوعاتی اشاره کرده و خواستار چه اقدامی شده اند؟ ضمن اینکه پاسخ و نتیجه این اقدام چه زمانی مشخص خواهد شد؟

اصغر رحیمی، سرپرست کاروان ورزش ایران در گفتگو با خبرنگار اعزامی مهر در برزیل ضمن اشاره به اتفاقات دو شب گذشته که موجب از دست رفتن مدال بهداد سلیمی شد، به این پرسش ها پاسخ داد.

وی در این زمینه اظهارداشت: ظلم صورت گرفته در حق بهداد سلیمی را دنیا دید، کاری کردند که سومین مدال طلا به ایران نرسد،  اعتراض خود را به دادگاه بین المللی حکمیت ورزش (cas) اعلام کردیم، این دادگاه در ریو و محل برگزاری المپیک دفتر دارد، شکایت خود را به cas ایمیل کردیم، امروز هم به صورت دستی این شکایت رو در اختیارشان قرار می دهیم و حضورا هم پیگیری می کنیم.

سرپرست کاروان ایران با تاکید بر اینکه موضوع شکایت را به گونه ای پیگیری می کنیم که تا پایان المپیک بتوانیم به نتیجه برسیم، به پرسشی مبنی بر اینکه ” این شکایت تاثیری در توزیع مدال ها ندارد، چه نتیجه ای می تواند برای ورزش و وزنه برداری ایران داشته باشد و دقیقا اعتراض شما به چه موضوعی است؟”، پاسخ داد.

وی گفت: آیان ثابت کرده که در مورد خیلی از موضوعات خودش تعیین تکلیف می کند، ضمن اینکه برای مان اثبات شده فدراسیون جهانی نمی خواست تحت هیچ شرایطی به بهداد مدالی بدهد. گذشته از این  ترکیب هیات ژوری در آخرین لحظات پیش از آغاز مسابقه تغییر کرد. کسانی در ترکیب قرار گرفتند که با فدراسیون ایران خصومت داشتند.

وی در این زمینه توضیح بیشتری داد و گفت: وقتی ترکیب اولیه هیات ژوری را گرفتیم، اسمی از دبیر کل عراقی آسیا ندیدم اما وقتی اعضای هیات ژوری در جای خود مستقر شدند، متوجه حضور وی (دبیرکل عراقی آسیا) و همسرش شدیم. همین دو نفر در برگرداندن رای اثرگذار بودند وگرنه داوران که رای خود را اعلام کرده و سه چراغ سفید روشن کرده بودند.

رحیمی با بیان اینکه بهداد سلیمی اینقدر وزنه را بالای سر نگه داشت تا تاییدیه هیات ژوری را بگیرد، خاطرنشان کرد: وقتی سه چراغ سفید شد، بهداد وزنه را پائین انداخت، چطور می شود که رای تغییر می کند، اصلا پروسه اعلام چراغ قرمز این نیست که آن شب انجام شد، در اینگونه موارد هیات ژوری را باید داوران را احضار و موضوع را برای آنها تشریح کند، هیات ژوری در این مورد قوانین جهانی را رعایت نکرد و این نشان می دهد که برنامه داشتند به ایران مدال ندهند، اعتراض ما هم به همین موارد است.

سرپرست کاروان ایران با بیان اینکه مدال نقره بهداد سلیمی با توجه به ١٢-١٠ کیلویی که بیشتر از نفر دوم و ٢٠ کیلویی که بیشتر از نفر سوم بالای سر برد، قطعی بود، اظهارداشت: بهداد به خاطر این ناحقی ها نتوانست در حرکت سوم عملکرد خوبی داشته باشد، فدراسیون جهانی باید پاسخگوی همه اینها باشد، ما سکوت نمی کنیم هر چند اعتراض مان تاثیری در نتایج ندارد.

ارسال نظر