{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 351156

۴۰ درصد فروش حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه برای هنر ایران

حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز با فروش یک میلیون سیصد و بیست هزار پوندی، اول ماه مه مصادف با ۱۱ اردیبهشت‌ماه در لندن به کار خود پایان داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از هنرآنلاین، حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز در حالی چهارشنبه شب اول مه 2019 مصادف با 11 اردیبهشت‌ماه 1398 برگزار شد که این حراج با فروش کلی 1.320.000 پوند به کار خود پایان داد و سهم آثار هنرمندان ایران از این فروش کلی 533.931 پوند بود.

در این دوره از حراج هنر مدرن و معاصر 23 اثر از 17 هنرمند ایرانی چکش خورد و تنها 13 اثر از هنرمندان ایران فروش رفت و توانست بیش از 40 درصد فروش کل حراج را به هنر ایران اختصاص دهد.

در این دوره از حراج خاورمیانه بونامز هنرمندانی از کشورهای مختلفی همچون مصر، لبنان، عراق، سودان، سوریه و.... حضور داشتند و اثر سهراب سپهری از مجموعه تنه درختان این هنرمند توانست با فروش 187.562 پوندی در رتبه نخست این حراج قرار گیرد. پس از سهراب سپهری هنرمند نامدار لبنانی شفیق عبود در جایگاه دوم، بهجت صدر در جایگاه سوم، ایمان بعلبکی در جایگاه چهارم، پرویز تناولی در جایگاه پنجم و محمد احصایی در جایگاه ششم ذی‌قیمت‌ترین آثار این دوره از حراج قرار گرفتند تا نشان دهند آثار هنرمندان ایرانی در سطح بین‌المللی چه جایگاه شایسته‌ای دارند.

در حراج هنر مدرن و معاصر خاورمیانه بونامز آثاری از سهراب سپهری، پرویز تناولی، بهجت صدر، محمد احصایی، حسین زنده‌رودی، فرامرز پیل‌آرام، سیراک ملکونیان، ابوالقاسم سعیدی، فریده لاشایی، مارکو گریگوریان، ژازه تباتبایی، حسین کاظمی، جعفر روح‌بخش، شیرین نشاط، رضا آرامش، کاوه گلستان و آزاده رزاق‌دوست چکش خوردند.

تصاویر آثار به فروش رسیده هنرمندان ایرانی در حراج بونامز را در ادامه می‌بینید:

سهراب سپهری ۱

اثر سهراب سپهری  با قیمت 187,562 پوند فروخته شد

بهجت صدر

اثر بهجت صدر با قیمت 93,812 پوند فروخته شد

محمد احصایی ۱

اثر محمد احصایی با قیمت 47,562 پوند فروخته شد

سهراب سپهری ۲

اثر سهراب سپهری با قیمت 27,562  پوند فروخته شد

محمد احصایی ۲

اثر محمد احصایی با قیمت 25,062  پوند فروخته شد

سهراب سپهری ۳

اثر سهراب سپهری با قیمت 15,062 پوند فروخته شد

جعفر روحبخش

اثر جعفر روحبخش با قیمت 15,062 پوند فروخته شد

سیراک ملکونیان

اثر سیراک ملکونیان با قیمت 15,062 پوند فروخته شد

مارکو گریگوریان

اثر مارکو گرگوریان با قیمت 10,687 پوند فروخته شد

ژازه تباتبایی

اثر ژازه تباتبایی با قیمت 10,062  پوند فروخته شد

حسین زنده رودی

اثر حسین زنده رودی با قیمت 8,812  پوند فروخته شد

فرامرز پیلارام

اثر فرامرز پیلارام با قیمت 8,812 پوند فروخته شد

لازم به ذکر است، دو اثر از پرویز تناولی و یک اثر از محمد احصایی، ابوالقاسم سعیدی، فریده لاشایی، حسین کاظمی، شیرین نشاط، رضا آرامش، کاوه گلستان و آزاده رزاق‌دوست در حراج مدرن و معاصر بونامز به فروش نرسید.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری