کد خبر 451379

با توافق سازمان صمت استان اصفهان و شرکت فولادمبارکه انجام شد:

صدور ۷فقره پروانه اکتشاف برای فولادمبارکه/توافق ساخت کارخانه کنسانتره در مبارکه برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر

​طی مراسمی با حضور ایرج موفق و حمیدرضا عظیمیان مدیرعامل فولاد مبارکه آغاز بکار نمادین اجرای پهنه‌های اکتشافی در راستای تامین مواد اولیه صورت گرفت.

به گزارش اقتصادآنلاین، با وارد شدن بخش معدن به فولاد، اختلالاتی در زنجیره تکمیل مواد معدنی فولادسازها به وجود آمد که همین ایجاد خلل در تامین مواد اولیه فولادسازها شامل کنسانتره و سنگ آهن موجب شد تا فولادسازها در پی رفع نیاز خود باشند.

در همین راستا به سمت تامین مواد اولیه در بخش معدن رفتیم و در این ارتباط از اداره صمت استان اصفهان کمک خواستیم که خوشبختانه امروز( 17 تیرماه) هفت منطقه را به مساحت ۱۴۰ کیلومتر مربع در اختیار ما گذاشتند که در مهلت قانونی نسبت به اکتشاف اولیه اقدام کنیم.

حتما اگر در این مناطق نشانه‌های امید بخش و خوبی پیدا شد، برای ادامه مسیر مصمم‌تر می‌شویم تا به بهره‌برداری کامل برسانیم.

اتفاق خوب دیگری هم که امروز در سازمان صمت استان با حضور دکتر موفق رقم خورد ، توافق ساخت کارخانه کنسانتره در شمال اصفهان است تا سنگ‌آهنی که فولاد مبارکه استخراج می‌کند با ارزش افزوده بیشتری در استان مصرف گردد.

 این اتفاق برای معادن کوچک تاثیرگذار است چراکه از ظرفیت کنسانتره‌سازی استفاده می‌کنند و با تبدیل سنگ به کنسانتره ارزش افزوده بیشتری برای معادن کوچک بخش خصوصی بدست می آید.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر