{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 393464

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خبر داد:

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران با بیان این مطلب گفت: سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران درحال تدوین طرح جامع سرب و روی است و به‌طور حتم زمینه‌های مختلف توسعه سرب و روی بررسی خواهد شد، زیرا درحال‌حاضر در کشور با کمبود مواد اولیه روبه‌رو هستیم.

به گزارش اقتصادآنلاین ، وجیه اله جعفری؛ مدیرعامل این شرکت با اشاره به سه برنامه در دست اجرا در بخش سرب و روی خاطرنشان کرد: تمام سعی ما این است که در اطراف معدن انگوران با انجام اکتشاف ترکیبی بتوانیم به ذخایر جدید دست یابیم، زیرا در غیر این صورت تا ۵ سال آینده ۸۰کارخانه بدون مواد اولیه خواهند ماند.

به گفته وی، همچنین برای تداوم تامین مواد اولیه کارخانه‌های سرب و روی باید معدن سرب و روی مهدی‌آباد را هر چه سریع‌تر برای تولید کنسانتره وارد مدار کنیم و نیز از معادن کوچک که در طرح احیای معادن کوچک‌ مقیاس از اولویت‌هاست، کمک گرفته شود.

مدیرعامل شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خاطر نشان کرد: از ابتدای تیر ماه امسال مجتمع سرب و روی انگوران وارد فاز بهره‌برداری با ماهانه ۲ هزار تن تولید شد که در برخی ماه‌ها نیز میزان تولید این معدن به ۱۰ هزار و ۳۰۰ تن رسید.

وی در خاتمه افزود: هدف‌گذاری برای تولید معدن انگوران روی ۱۰ هزار تن بوده که محقق شده است و امسال نیز برنامه ما در بخش زیرزمینی، تولید ۸۰ هزار تن بوده که بخش زیرزمینی این معدن به نوار نقاله ۱۱۰۰ متری برای انتقال ماده معدنی مجهز شد و با نصب این نوار نقاله، استخراج ماده معدنی تضمینی و برای سال آینده به‌طور قطع به بالای ۱۰۰ هزار تن خواهد رسید، اما هدف ما دستیابی به ۱۲۰ هزار تن ماده معدنی است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری