اگر ۶ ماه از تزریق واکسن کرونا گذشته، باید دوز یادآور بزنید

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد مقابله با کرونا گفت: اگر ۶ ماه از دز دوم گذشته باید دز یادآور بزنند و دز سوم یا چهارم مطرح نیست و ملاک گذشت همین ۶ ماه است.

اگر ۶ ماه از تزریق واکسن کرونا گذشته، باید دوز یادآور بزنید

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، حسین قاسمی در برنامه ای رادیویی با تاکید بر ادامه دار بودن شرایط پاندمی کرونا گفت: پس از گذشت دو ماه و چند روز از فروکش کردن روند ابتلا و بستری، در چند روز اخیر شاهد افزایش بیماران سرپایی و بستری هستیم. این وضعیت بر اساس آخرین سویه امیکرون می‌باشد و زیر سویه‌های این ویروس نمایان شده که قدرت سرایت و ابتلای آن بیشتر است. در گذشته یک بیمار ۱۰ نفر را آلوده می‌کرد ولی امروز این عدد به ۱۸ رسیده است.

وی واکسیناسیون را الزامی دانست و افزود: واکسن باعث می‌شود شدت بیماری کاهش یابد و نکته دیگر استفاده از ماسک، فاصله اجتماعی و عدم حضور در تجمعات است.

وی ادامه داد: تنها در خصوص فضای باز در شهرهای غیر قرمز و نارنجی استفاده نکردن از ماسک مطرح شد ولی در شهرهای زرد و آبی در جلسات و محوطه‌های سر بسته باید از ماسک استفاده ‌کرد.

دبیر کمیته اجتماعی انتظامی ستاد مقابله با کرونا در رابطه با تزریق دز یادآور کرونا گفت: اگر ۶ ماه از تزریق قبلی‌، گذشته باشد باید دز یادآور بزنند و دز سوم یا چهارم مطرح نیست و ملاک گذشت همین ۶ ماه است.

قاسمی این مسئله را به دلیل افزایش ایمنی بدن دانست و افزود: این مسئله بر اساس تصمیم ستاد ملی است و مردم باید بر اساس تاریخ مراجعه قبلی، به مراکز واکسیناسیون مراجعه نمایند.

منبع: ايسنا
ارسال نظر

آخرین خبر ها