کد خبر 582821

داروی ضد کرونای جدید توسط آسترازنکا آزمایش شد

شرکت داروسازی AstraZeneca از آزمایش‌های بالینی پیشرفته موفق یک داروی مبتنی بر آنتی‌بادی علیه COVID-۱۹ در بیماران پرخطر خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران؛  الاهرام نوشت، شرکت داروسازی AstraZeneca انگلیس با آزمایش بالینی یکی داروی مبتنی بر آنتی بادی برای درمان ویروس کرونا، از آزمایشگاه‌های آمریکایی مرک و فایزر پیروی کرد که به ترتیب در ماه اکتبر و اوایل نوامبر اعلام کردند که در حال تولید دارو‌هایی هستند که از اشکال شدید این ویروس جلوگیری می‌کند؛ به شرط آنکه هنگام مشاهده اولین علائم مصرف شوند.

AstraZeneca در بیانیه‌ای اعلام کرد که پیگیری شش ماهه اولین آزمایش که شامل تزریق دوز ۳۰۰ میلی‌گرمی از داروی "AZD۷۴۴۲" بود، "کاهش ۸۳ درصدی در خطر ابتلا به نوع حاد ویروس را به همراه داشت.

این بیانیه افزود: "هیچ نوع جدی بیماری یا مرگ" مرتبط با کووید در طول آزمایش ثبت نشده است.

در ابتدای مطالعه، بیش از ۷۵ درصد از شرکت‌کنندگان دارای بیماری‌های همراه بودند که در صورت ابتلا به ویروس، در معرض خطر ابتلا به یک مورد شدید کووید قرار داشتند.

کارآزمایی دوم نشان داد: خطر ابتلا به یک مورد حاد کووید-۱۹ یا خطر مرگ، زمانی که درمان در عرض سه روز پس از ظهور علائم انجام شود، به میزان ۸۸ درصد کاهش می‌یابد.

ارسال نظر