کد خبر 581996

روش استفاده از ماسک آسپرین برای جوانسازی

قرص آسپرین معمولا به منظور کاهش درد و تب مورد استفاده قرار می ‎گیرد ولی خواص این قرص به این ها محدود نمی شود و داروی معجزه آسایی برای پوست صورت است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از نمناک؛ آیا می ‎دانستید قرص آسپرین که معمولا به منظور کاهش درد و تب مورد استفاده قرار می ‎گیرد ، دارای خواص اعجاب انگیزی برای درمان مشکلات پوستی است ؟ این قرص حاوی ترکیبی به نام استیل اسید سیلیک است که این ماده به تسکین قرمزی ، التهاب و خارش پوست کمک می ‎کند. قرص آسپرین همچنین دارای خاصیت ضد التهابی نیز است و با التهابات پوستی و بدن مقابله می ‎کند. در این قسمت از سلامت پوست به ارائه چند مورد از ماسک های صورت تهیه شده از قرص آسپرین خواهیم پرداخت.

1. ماسک آسپرین و روغن درخت چای

این ماسک مخصوص پوست های مستعد آکنه است و به جلوگیری و درمان آکنه و ضایعات پوستی کمک می ‎کند.

طرز تهیه :

پودر آسپرین را با مقداری آب و چند قطره روغن درخت چای ترکیب کرده و آن را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

این ماسک را دو بار در هفته تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

2. ماسک آسپرین و عسل

این ماسک مخصوص پوست های خشک است و به آبرسانی و جلوگیری از بروز ضایعات پوستی مانند آکنه کمک می ‎کند . عسل دارای خاصیت ضد باکتریایی بوده و پوست را تغذیه می ‎کند.

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین را خرد کرده و به خوبی آن را لکه کنید . 1 قاشق چای خوری عسل طبیعی به آن اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. همچنین می ‎توانید چند قطره روغن زیتون ، روغن بادام و یا روغن جوجوبا نیز به این ماسک اضافه کنید.

ماسک به دست آمده را بر روی تمام نواحی صورت خود مالیده و پس از گذشت 15 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

3. ماسک اسپرین و آب لیمو

آسپرین در ترکیب با آب لیمو همانند یک ضد آفتاب عمل کرده و آسیب پوست در برابر اشعه مضر آفتاب را به حداقل می ‎رساند. این ماده همچنین پوست آفتاب سوخته را تسکین می ‎دهد.

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین را به خوبی خرد کرده و 1 قاشق چای خوری آب لیمو به آن اضافه کرده و به خوبی ترکیب کنید. در صورت تمایل میتوانید چند قطره روغن زیتون نیز به آن اضافه کنید. ماسک به دست آمده را بر روی تمام نواحی قسمت های صورت خود بمالید و پس از گذشت 20 دقیقه صورت خود را با آب خنک شستشو دهید.

این ماسک را هفته ای دو مرتبه تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

4. ماسک آسپرین و سرکه سفید

این ماسک سبب ضدعفونی شدن پوست صورت می ‎شود و به کاهش پف صورت و برطرف شدن لکه های تیره بر روی آن کمک می ‎کند .

طرز تهیه :

در ½ فنجان آب، 8-10 قرص آسپرین را حل کرده و 4 قاشق چای خوری سرکه سفید به آن اضافه کنید. ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 10 دقیقه صورت خود را با آب شستشو دهید.

5. ماسک آسپرین و سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به سفت شدن پوست صورت کمک کرده و روند پیری پوست را به حداقل می ‎رساند .

طرز تهیه :

1-2 عدد سفیده تخم مرغ را به خوبی هم بزنید تا حالت سفتی پیدا کند . 5-6 عدد قرص آسپرین خرد شده را به آن اضافه کرده و به خوبی با هم ترکیب کنید. ماسک را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب گرم شستشو دهید.

مواد خوراکی

6. ماسک آسپرین و آووکادو

آووکادو دارای ویتامین ها و مواد معدنی مختلفی است و به پاکسازی عمیق پوست و ایجاد خاصیت ارتجاعی در آن کمک می‎ کند . این ماده همچنین از خشک شدن پوست صورت جلوگیری خواهد کرد.

طرز تهیه :

3 قاشق غذاخوری آووکادو له شده را به 5-6 عدد قرص آسپرین خرد شده اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید . ماسک را بر روی تمام نواحی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

7. ماسک آسپرین و موز

موز دارای خاصیت ضد پیری بوده و موجب آبرسانی پوست نیز خواهد شد.

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین له شده را به ½ موز له شده اضافه کرده و به خوبی ترکیب کنید . ماسک را بر روی پوست صورت خود مالیده و پس از گذشت 20 الی 30 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

8. ماسک آسپرین و روغن زیتون

روغن زیتون دارای خاصیت ترمیم کنندگی و جوان کنندگی پوست است.

طرز تهیه :

5-6 عدد قرص آسپرین له شده را با 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کرده و ماسک را بر روی پوست صورت خود بمالید. پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه صورت خود را با آب ولرم شستشو دهید.

ارسال نظر