کد خبر 560613

نگاهی به افسانه های سلامتی

در جهان امروز، انواع و اقسام توصیه‌ها وجود دارد که سعی می‌کند ما را وادار به تغذیه سالم‌تر و حفظ فرم اندام خود کند. اما برخی از نظرات تغذیه سالم به عنوان واقعیت ارائه شده در واقع گمراه کننده، قدیمی یا کاملاً اشتباه هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، گاهی تشخصی اشتباهات بهداشتی و سلامتی از توصیه‌های علمی واقعی چندان ساده نیست، در ادامه به چند افسانه در مورد تغذیه سالم می‌پردازیم که باید آن‌ها را کنار بگذارید:

  اجازه ندهید افسانه‌ها تغذیه سالم شما را منحرف کند

انواع و اقسام توصیه‌ها وجود دارد که به منظور تلاش برای ترغیب بیشتر ما به تغذیه سالم و حفظ تناسب اندام است. اما برخی از نظرات تغذیه سالم به عنوان واقعیت ارائه شده در واقع گمراه کننده، قدیمی یا کاملاً اشتباه هستند. برخی معتقدند که تنها یک راه درست برای غذا خوردن وجود دارد، اما در واقع هیچ رژیم غذایی سالمی برای همه وجود ندارد، همانطور که توسط شواهد اخیر نشان داده شده است، هر فرد بر اساس شواهد قند، کلسترول یا سوابق و سبک زندگی به رژیم متفاوتی نیاز دارد.

شکلات پوست را لک می‌کند؟!

برخی معتقدند که شکلات به پوست لکه می‌دهد، اما جالب است بدانید که آکنه بیشتر در اثر فعالیت هورمون‌ها ایجاد می‌شود و تأثیری که بر غدد چربی (چربی) پوست دارند نه رژیم غذایی. به طور کلی رژیم غذایی ضعیف با مقدار زیادی غذا‌های کربوهیدراتی و تصفیه شده که تمایل به افزایش قند خون دارند، ممکن است با افزایش هورمون‌هایی که باعث ایجاد آکنه می‌شوند، به آکنه کمک کند. اما هیچ مدرکی وجود ندارد که شکلات را به طور خاص با لکه‌ها مرتبط کند.

آدامس به روده می‌چسبد؟

در صورت بلعیدن تصادفی آدامس، نیازی به نگرانی در مورد بلعیدن آن به صورت تصادفی نیست (هرچند نباید این کار را عمدا انجام دهید). آدامس بلعیده شده هضم نمی‌شود، بلکه به سادگی مانند هر غذای دیگر از دستگاه گوارش عبور می‌کند.

اسفناج منبع اصلی آهن است؟

هنگامی که دانشمندان برای اولین بار ارزش غذایی اسفناج را تجزیه و تحلیل کردند، در تجزیه و تحلیل خود تا حدودی اشتباه کردند و آهن موجود در آن را بیش از حد ارزیابی کردند. البته که آهن، هنوز منبع مناسبی از آهن است، اما بهترین منبع نیست.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر