کد خبر 403657

۴۰۰هزار مسکنی را که قول دادیم اجرایی خواهیم کرد

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه راهدار خانه‌های کشور تجهیز خواهند شد، گفت: طرح ۴۰۰هزار مسکن ملی را که قول دادیم اجرایی خواهیم کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه افتتاح راهدار خانه منطقه مبارک‌آباد در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بیست و هشتمین راهدارخانه استان تهران در محور هراز و در منطقه مبارک آباد افتتاح شد. 

وی ادامه داد: راهدار خانه مبارک آباد بسیار قدیمی است و عملا قابل استفاده نبود اما با تلاش همکاران بازسازی شد و در این گردنه که با بارش شدید برف گاهی اوقات دچار مشکل می‌شود، مجدد باز گشایی شد.

اسلامی بیان کرد: با توجه به بارش های اخیر و طبق پیش بینی ها فصل زمستان سرد و دارای بارش برف هستیم و در محور هراز به دلیل ارتفاعات، بارش برف بسیار شدید می شود و گاهی اوقات شاهد کولاک در این محور هستیم که راهدار خانه مبارک آباد می تواند کمک بسیار زیادی از لحاظ خدمات رسانی و اسکان مسافران داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: برخی از ماشین آلات در محور هراز از رده خارج شده بودند اما با تلاش فراوان موفق شدیم ۶۳ دستگاه ماشین آلات راه سازی را در این محور فعال کنیم.

اسلامی تصریح کرد: در کشوری زندگی می کنیم که همواره با بلایای طبیعی به خصوص سیلاب روبرو هستیم و به همین دلیل لازم است که همواره آماده و تجهیزات مناسب داشته باشیم.

وی ادامه داد: با بازسازی دیگر ماشین آلات، بنیه و بدنه راهدار خانه های کشور را تقویت خواهیم کرد.

تولید ۳۵۰ ماشین آلات راه سازی در داخل کشور

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: در جهت حمایت از تولیدات ملی، قرار دادی در خصوص ۳۵۰ دستگاه ماشین آلات راه سازی را با شرکت داخلی بستیم.

وی افزود: اگر شرکت های داخلی به قول خود عمل کنند و این دستگاه ها را زود تحویل دهند، آماده هستیم تا یک هزار دستگاه را جهت خدمات بیشتر سفارش دهیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص مسکن ملی گفت: امروز روز اول ثبت نام در برخی استان ها به خصوص تهران بود و خرسند هستیم که در همان ساعت اول تکمیل شد و قولی که به هم وطنان دادیم را به عمل رساندیم.

اسلامی اضافه کرد: این مرحله اول ثبت نام بود که انجام دادیم و متعهد بودیم در آذر ماه ثبت نام کل کشور را انجام دهیم.

وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: به میزانی که زمین و پروژه پیش بینی کرده بودیم، ثبت نام ها که بیش از ۲۸۰ هزار نفر بود، تکمیل شد.

وی اشاره‌ای به مشکلات ثبت نام مسکن ملی داشت و ادامه داد: متاسفانه در خیلی از شهرها افرادی که مشمول نمی‌شدند و از امکانات بهره بردند، باز ثبت نام کردند.

اسلامی تصریح کرد: قبلا و از همین طریق اعلام می‌کنیم و از هموطنانی که دارای مسکن هستند یا از امکانات دولتی بهره بردند، در مراحل بعدی در سایت مسکن ملی ثبت نام نکنند.

وی ادامه داد: قطعا هماهنگی‌های لازم انجام می‌شود و غربالگری‌ها برای مسکن ملی انجام خواهد شد و نیازمندان اصلی را جهت انعقاد قرار داد زمین معرفی خواهیم کرد.

وزیر راه و شهرسازی عنوان کرد: به محض این که زمین‌ها و پروژه آماده شوند مرحله دوم ثبت نام مسکن ملی آغاز خواهد شد و تا ۴۰۰ هزار مسکنی را که قول دادیم، اجرایی خواهیم کرد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر