{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 390486

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک؛

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک از تداوم کاهش قیمت مسکن در پاییز و زمستان ۹۸ خبر داد و گفت: قیمت‌ها در بازار مسکن هنوز به کف نرسیده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حسام عقبایی، درباره وضعیت بازار مسکن طی ماه‌های آتی امسال اظهار کرد: در ماه‌های باقیمانده از پاییز و سه ماه زمستان نیز همچنان شاهد رکود عمیقی بر بازار و قیمت مسکن خواهیم بود و روند تبدیل رکود تورمی به غیرتورمی ادامه خواهد داشت.

وی با بیان این که معاملات مسکن نیز در مدت یادشده کم و کاهشی خواهد بود، افزود: در خوشبینانه‌ترین حالت ممکن معاملات بازار مسکن در سطح فعلی باقی خواهد ماند.

وی تأکید کرد: بازار مسکن همچنان ظرفیت کاهش قیمت مسکن را دارد و این گونه نیست که بگوییم قیمت مسکن به کف رسیده است.

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک با یادآوری افزایش بیش از 100درصدی قیمت مسکن در سال 97 و چند ماه ابتدایی امسال، تصریح کرد: تورم کشور در بدبینانه‌ترین حالت ممکن 40 تا 45 درصد بوده، اما تورم بازار مسکن سه برابر این رقم بود، از این رو پیش‌بینی می‌کنیم طی ماه‌های پیشِ‌رو قیمت مسکن به نرخ واقعی خود نزدیک‌تر می‌شود.

عقبایی پیش‌تر نیز ابراز کرده بود که قیمت واحدهای متراژ بالا حدود 40 درصد در شهرهای بزرگ کاهش یافته است.

وی اضافه کرد: پیش‌بینی ما این بود که روند کاهش قیمت‌ مسکن از نیمه دوم سال آغاز شود اما از اوایل شهریور امسال کاهش نرخ‌ها در بازار مسکن شروع شد.

نایب‌رئیس اتحادیه مشاوران املاک بیان کرد: در واحدهای مسکونی جنوب تهران شاهد کاهش حداقل 30 درصد قیمت‌ مسکن بوده‌ایم؛ به‌‌عنوان مثال قیمت واحدی که تا پیش از تیرماه 750 میلیون تومان معامله می‌شد الآن به حدود 500 میلیون تومان کاهش پیدا کرده است.

وی با تأکید بر این‌که "روند نزولی قیمت‌ مسکن به این مفهوم نیست که به نرخ واقعی مسکن رسیده‌ایم"، گفت: در حال حاضر قیمت مسکن در حال نزدیک شدن به قیمت‌های واقعی است و  انتظار کاهش بیشتر نیز را در این بخش داریم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  چقدر اين ادم رو داره

 • صیرفیان
  ۱ ۰

  امیدواریم که قیمتها کاهش پیدا کند و یا لااقل ثابت بماند ولی خرید و فروش ها دوباره انجام شود و برای سازنده ها انگیزه فعالیت ایجاد گردد ، تا هم اشتغال افزایش پیدا کند و هم صنایع و کارخانجات مرتبط با فعالیتهای ساختمانی رونق تولید برایشان ایجاد شدد

 • ناشناس
  ۰ ۰

  اين بنده خدا ساهرا اجاره نشينه از پنج سال پيش همينو هي ميگه

 • ناشناس
  ۱ ۰

  قربونت می شه بگی این انتظار بر اساس کدوم مدل علمی یا تجربی هست؟ که قیمت کاهشی در میاد؟
  جالبه از بورسی ها هم مدل می پرسیم، اون جا قیمت افزایشی در میاد! شما به تورم یک ساله استناد می کنی ، اون ها به پرش دلار نسبت به چند ساله.
  جفت تون کارشناس های بی اطلاع ولی سفارشی هستید!

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری