{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 387847

در گفت‌گو با اقتصادآنلاین مطرح شد:

معاون وزیر اقتصاد گفت: تجمیع تسهیلات مسکن یکمی‌ها و وام ازدواج تورم‌زا نیست اما نباید اجباری در این کار باشد.

اقتصادآنلاین - صبا نوبری؛ محمدعلی دهقان دهنوی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین ضمن رد کردن این موضوع که پیشنهاد تجمیع وام مسکن یکمی‌ها با وام ازدواج از سوی او مطرح شده است، گفت: خبرنگاری از من پرسید که اگر وام ازدواج را با وام مسکن ادغام کنیم خوب می‌شود که من گفتم اینگونه نیست.

وی افزود: من با انجام اجباری این اقدام مخالفم به دلیل اینکه وام ازدواج نیاز ضروری زوج‌های جوان است و ممکن است زوجی احتیاجاتی داشته باشد که از خانه برایش مهم‌تر است اما اگر زوج جوانی مایل باشد وام ازدواجش را به وام مسکن اضافه کند خوب است و می‌تواند در اولویت باشد.

دهنوی در واکنش به این ادعا که تجمیع این دو تسهیلات تورم را افزایش می‌دهد، تاکید کرد: من موافق نیستم که تورم ایجاد می‌کند زیرا این کار تغییری در حجم وام ازدواج نمی‌دهد و متقاضی بالاخره وام را دریافت می‌کند.

معاون دژپسند ادامه داد: اگر بگوییم وام ازدواج را دوبرابر می‌کنیم آنگاه است که استفاده از منابع بیشتر می‌شود ولی استفاده بیشتر از منابع هم به این معنا نیست که بانک مرکزی پول بیشتری چاپ بکند بلکه بانک مرکزی با یک مدیریت موثر و سیاست‌گذاری پولی مناسب می‌تواند رشد نقدینگی را کنترل بکند.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری