{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357788

پیشنهاد تعیین اجاره بها بر اساس شاخص افزایش حقوق و ابزارهای تشویقی که شامل معافیت های مالیاتی است تقدیم معاون اول رییس جمهور شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس،  مخالفت اسلامی وزیر راه و شهرسازی با تعیین سقف اجاره بها باعث شد تا کمیته 9 نفره تعیین نرخ اجاره بها پیشنهادهای متفاوتی را آماده و به دولت ارائه کند.

یکی از پیشنهادات که احتمال تایید برای اجرای آن کاهش یافته و منتفی است تعیین سقف برای اجاره بها است بنابراین  با توجه به مخالفت وزیر راه و شهرسازی با تعیین سقف احتمال دارد حتی تعیین اجاره بها بر اساس شاخص افزایش حقوق نیز منتفی باشد.

بنابراین گزارش.اما گزینه ای که دولت با آن موافقت خواهد کرد ابزارهای تشویقی مثل معافیت های مالیاتی است.

عباس فرهادیه مدیر کل دفتر اقتصاد و سرمایه گذاری وزارت راه و شهرسازی گفت:کمیته ملی افزایش تعیین نرخ اجاره بها پیشنهادات خود را در خصوص اجاره بها تقدیم معاون اول ریس جمهور کرده است.

وی افزود:چون ساز و کار این کمیته باید شکل قانونی داشته باشد این برنامه و پیشنهاد تقدیم معاون اول شده و معتقد هستیم که دستاوردهای یک کمیته بدون پشتوانه قانونی اجرا نخواهد شد.

فرهادیه اظهار داشت:چون ابزار تنبیهی در این خصوص در اختیار نداریم تلاش داریم از ابزارهای تشویقی مثل معافیتهای مالیاتی برای اجاره بها استفاده کنیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ازرش پول یک چهارم شده و همه چیز افزایش قیمت داشته، سرکوب درآمد مالکین بازنشسته که پس انداز یک عمر را در اختیار دیگری گذاشته اند با کلی هزینه تعمیرات و بهره بانکی سنگین، با کدام عدالت سازگار است؟

 • داود
  ۱ ۰

  اگر اجاره بهای ملکی کفاف خرجی مالک به تناسب سرمایه اش را ندهد این چه اجاره دادنی است پس!

 • ناشناس
  ۱ ۰

  ویرانی خانه هاپس ازتخلیه مستاجرهم بایدسازماندهی شودوبه معاونت رئیس جمهوربرسدتا دراین موردقانونی وضع شودکه مستاجرخانه راهمانطورکه تحویل گرفته به موجرتحویل دهداین قانون بایدپشتوانه داشته باشد وازشهرداری مهندسینی برای تأیین خسارت تعیین شوند مستاجرین حتی بهای آب وگاز وتلفن وبرق شان رابرای موجرمی گذارندبایدقانونی تنظیم شود که درقت تخلیه موجر بتواندتسویه تاروز تخلیه رابگیردزیراقبوض 40 روز بعد می آید ومستاجرتسویه تا روزتخلیه رامی پردازد.

  • ناشناس
   ۰ ۰

   فقط احمق ها پول شون رو در باتلاق ملک و اجاره دادن و بدبختی هاش گیر می اندازند.

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری