{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 357390

بانک مسکن از ابتدای اجرای طرح مسکن مهر تا پایان فروردین امسال بیش از ۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای این طرح پرداخت کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، طرح مسکن مهر در دولت نهم کلید خورد که در ابتدا با مشکلات بسیار زیادی روبرو بود، اما به رغم انتقادهای فراوان، این طرح ادامه یافت و با تغییر دولت نیز بر تکمیل آن تاکید شد.

در طول این مدت، بانک عامل به عنوان بانک تخصصی این بخش وظیفه تسهیلات دهی به این بخش را بر عهده داشته و نسبت به پرداخت تسهیلات به واحدهای طرح مسکن مهر اقدام کرده است.

آنطور که مسئولان این بانک مدعی شده‌اند، روند تسهیلات‌دهی به این طرح به دستور رئیس‌جمهور شتاب بیشتری پیدا کرده و تا پایان فروردین امسال جاری سه میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ فقره تسهیلات به واحدهای طرح مسکن مهر پرداخت شده است.

بر این اساس، از ابتدای اجرای این طرح تا پایان ماه نخست سال جاری مجموعاً سه میلیون و ۱۱۶ هزار و ۱۸۴ واحد مسکن مهر برای اخذ تسهیلات به شعب بانک عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد به سه میلیون و ۱۰۲ هزار و ۷۷۷ واحد، تسهیلات به صورت کامل پرداخت شده است.

رقم تسهیلات پرداخت شده به این تعداد واحد مسکن مهر در این مدت معادل ۵۰ هزار و ۳۸۵ میلیارد و ۹۹۴ میلیون تومان است و مطابق برآوردهای انجام شده مجموع تسهیلاتی که باید برای واحدهای معرفی شده در قالب این طرح پرداخت شود به لحاظ ریالی معادل ۵۳ هزار و ۳۱۱ میلیارد و ۲۹۳ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ارزش دارد.

مسکن مهرهای استان تهران بیشترین تسهیلات را گرفتند

اما مسکن مهرهای استان تهران بیشترین میزان تسهیلات را از بانک عامل دریافت کرده‌اند؛ به طوری که طی بازه زمانی مذکور، مجموعاً ۵۳۳ هزار و ۵۴۸ واحد مسکن مهر در استان تهران به شعب مختلف بانک عامل معرفی شده‌اند که از این تعداد تاکنون ۵۳۲ هزار و ۵۸۱ واحد، تسهیلات خود را مجموعاً به مبلغ ۹,۵۷۶ میلیارد و ۴۹۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دریافت کرده‌اند.

پس از استان تهران، سه استان آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس از میان ۳۱ استان کشور بیشترین میزان اخذ تسهیلات به لحاظ تعداد واحد مسکونی در پروژه مسکن مهر را به خود اختصاص داده‌اند.

بر اساس آمار ارائه‌شده از سوی بانک عامل، حجم تسهیلات پرداخت شده به واحدهای مسکن مهر سه استان آذربایجان شرقی، اصفهان و فارس تا پایان فروردین ماه سال جاری به ترتیب ۱۹۲ هزار و ۱۳۷ واحد، ۱۶۸ هزار و ۷۷۴ واحد و ۱۶۷ هزار و ۲۵۸ واحد بوده است.

بانک عامل به عنوان تنها بانک عامل بخش مسکن، علاوه بر پرداخت تسهیلات به متقاضیان این طرح، عملیات فروش اقساطی این واحدها را نیز بر عهده دارد؛ به این ترتیب که واحدهای مسکونی که در قالب این طرح، کار ساخت و ساز آن‌ها تمام و تکمیل و به آن‌ها اجازه افتتاح و بهره‌برداری داده می‌شود، پیش از بهره‌برداری از واحد، عملیات فروش اقساطی آن‌ها توسط بانک عامل انجام می‌شود.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری