کد خبر 348928

هزینه ساخت خانه سیل‌زدگان در ۲مرحله پرداخت می‌شود

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی گفت: هزینه ساخت خانه سیل‌زدگان استان لرستان در ۲مرحله پرداخت می‌شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم،  علیرضا تابش امشب در جلسه شورای مسکن استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: اسکان موقت را که فاصله بین اسکان اضطراری و اسکان دائم است را با توافقی که وزیر کشور کردند، در دستوری که دادند کمک‌هزینه استقرار مردم در اسکان اضطراری می‌دانیم تا زمانی که اسکان دائمشان به نتیجه برسد که حداکثر یک سال است.

وی افزود: اسم این را اجاره نمی‌گذاریم، اجازه به معنای این است که ماهیانه‌ای مشخص شود، ما می‌گوییم به همه آن‌هایی که خانه‌هایشان تخریب‌شده این پول را می‌دهیم، یعنی در ارزیابی ما یا خانه تخریبی و یا خانه تعمیری است.

رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور عنوان کرد: خانه‌ای که تخریب‌شده در شهر 12 میلیون تومان و در روستا شش میلیون تومان است، این پول را به همه می‌دهیم.

وی بیان کرد: ما این سقف را به همه‌کسانی که واحد اسکانی داشته باشند می‌پردازیم، ساخت خانه را به انتخاب خود افراد می‌گذاریم و حتی اگر می‌خواهند خانه اجاره کنند، این به معنی تعهد دولت نباشد.

تابش با اشاره به اینکه پرداختی را در دو مرحله می‌دهیم تصریح کرد: آب آمده وزندگی مردم از بین رفته است و ما باید جایی را انتخاب کنیم که موردقبول این افراد باشد، اول این ملاک مورد انتظار ما است، یعنی این‌ها قبول کنند که به آن نقطه نقل‌مکان کنند.

وی خاطرنشان کرد: اگر زمینی با معارض تحویل عده‌ای دهیم که زندگی‌شان از بین رفته است این‌ها قطعاً نمی‌روند، نوعی تسهیل کنید و امکانات در اختیار بگذارید که میل رفتن در آن باشد و رغبت پیدا کنند که بروند؛ اگر این‌جور نباشد مدت زیادی ما پشت دربسته زمین می‌مانیم.

ارسال نظر