{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 329131

معاون وزیر راه و شهرسازی با اعلام این که افزایش وام مسکن مهر هنوز نهایی نشده است، گفت: تا پایان امسال قرارداد ساخت ۶۰هزار مسکن برای اقشار متوسط در شهرهای جدید امضا می شود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، حبیب الله طاهرخانی در نمایشگاه مسکن، شهرسازی و بازآفرینی شهری با بیان این که حدود یک میلیون نفر در شهرهای جدید اسکان دارند و 7 شهر به محدوده جمعیتی 100 هزار نفری رسیده اند، اظهار کرد: پردیس، پرند، اندیشه، بهارستان، فولادشهر، صدرا، سهند 7 شهری مذکور هستند.

وی با بیان این که متوسط رشد جمعیتی شهرهای جدید 10 برابر متوسط رشد جمعیتی شهری کشور است، افزود: در برخی شهرهای جدید کشور سالانه 24 درصد رشد جمعیت گزارش شده است. این یک عنصر اثرگذار است که می تواند برنامه های توسعه ای شهرها را در مسیر اصلی خود هدایت کند.

وی تاکید کرد: هدف اصلی ما این است که مسکن مهر سال آینده در شهرهای جدید به پایان برسانیم، به خصوص شهرها و پروژه هایی که مسئله حقوقی خاصی نداریم.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: در حوزه مسکن مهر در لایحه سال آینده تمهیدات خوبی اندیشیده شده که این نوید را می دهد عملکرد موفق تری در سال 98 در حوزه مسکن مهر داشته باشیم.

طاهرخانی با اشاره به عرضه 200 هزار واحد مسکونی در شهرهای جدید تا سال 1400 است، بیان کرد:: سیستم مدیریت و نظارت خاصی برای این برنامه در شرکت مادر شکل گرفته است.

وی اولویت شهرهای جدید را فعالیت های عمرانی گسترده برای ارتقای کیفیت زندگی اعلام کرد و افزود: پروژه های متعدد مشارکتی در این بخش آغاز شده است.

وی با بیان این که ساخت قطار شهری تهران-پردیس سال آینده آغاز می شود و خوشبختانه در لایحه بودجه سال آینده دارای ردیف شده است، اظهار کرد: طرح مترو فرودگاه امام تا پرند، متوقف شده بود که با توافق انجام شده با شهرداری امیدواریم این پروژه به زودی فعال شود.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان این که مسکن مهر پارسال اعتبار 100 میلیارد تومان داشتیم که امسال به 450 میلیارد تومان افزایش یافته است، اظهار کرد: سال 96 سازمان برنامه 1000 میلیارد تومان اوراق مشارکت برای وزارت نیرو و مسکن  مهر (200 میلیارد تومان) اختصاص یافت.

طاهرخانی با بیان این که فروش عرصه مسکن مهر نیز یکی از محل های درآمدی شرکت های عمران شهرهای جدید است در خصوص میزان جذب سرمایه گذاری در شهرهای جدید بیان کرد: عملکرد امسال در جذب سرمایه نسبت به سال گذشته در بخش درآمدی دو برابر شده است. این مسئله به شهرهای جدید قدرت داده است.

وی با بیان این که جلسات مستمری برای درآمدزایی داشته ایم، افزود: مطمئن هستیم میزان جذب سرمایه امسال 2.5 برابر سال گذشته خواهد شد.

وی با بیان این که رقم دقیق سرمایه گذاری بخش خصوصی در شهرهای جدید را نداریم، تصریح کرد: دو مسیر برای درآمدزایی مشخص شده؛ یکی بحث های مشارکتی مراکز محله است که امسال می خواهیم 40 مرکز محله در مجموعه شهرهای جدید آغاز کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی مسیر بعدی را ساخت 200 هزار مسکن برای اقشار متوسط و روی به پایین جامعه است که امسال 60 هزار واحد به قرارداد می رسد.

طاهرخانی همچنین یادآور شد:  جمع بندی برای افزایش وام مسکن مهر انجام نشده است.

ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری