{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 308260

یک عضو کمیسیون عمران مجلس خبر داد؛

عضو کمیسیون عمران مجلس از کاهش قیمت مسکن با آغاز تحریم های آمریکا در آبان ماه خبر داد.

 سیدهادی بهادری ، با اشاره به تلاطمات اخیر بازار مسکن و آینده پیش روی این بازار در کلانشهرها، گفت: متأسفانه قیمت مسکن در یک سال اخیر، پس از چند سال رکود این بازار، افزایش چشمگیر و چندبرابری داشت و این مسئله موجب شد که خانواده ها به ویژه زوج ها جوان، قادر به خرید مسکن در کشور به ویژه تهران نباشد.به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از خانه ملت؛نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متأسفانه در اقتصاد کشور این مسئله وجود دارد که اگر قیمت محصولی بالا رفت، قیمت آن دیگر به مقدار زیاد پایین نمی آید و این مسئله موجب شده که بازار همواره در تلاطم باشد، در بحث قیمت مسکن نیز این موضوع در گذشته اثبات شده که در صورت افزایش قیمت، نرخ مسکن کاهش چشمگیر نمی یابد.

قیمت مسکن تا پایان سال جاری کاهش خواهد داشت

وی گفت: به نظر من قیمت مسکن تا پایان سال جاری کاهش خواهد داشت، اما تنزل قیمت محسوس نخواهد بود و تنها درصدی کاهش می یابد، البته برخی نیز معتقد هستند که با اعمال تحریم های جدید آمریکا در آبان ماه، قیمت مساکن در کشور پایین می آید.

ورود بازار مسکن به دوره چند ساله رکود

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: با توجه به افزایش قیمت در بازار مسکن، پیش بینی می شود که این بازار برای دوره ای چند ساله بار دیگر وارد رکود شود، زیرا قیمت ها آنقدر بالا رفته که خانواده ها توان خرید مسکن را ندارند.

عضو کمیسیون عمران مجلس افزود: متأسفانه بازار مسکن متأثر از اقتصاد کشور به ویژه حوزه ارز و طلا است، بنابر این تا زمانی که دلالان در بازارهای مرتبط فعال باشند، تلاطمات بازار مسکن تداوم خواهد داشت.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۶ ۱۴

  این آقا کلاس چندم میتونه باشه

 • ناشناس
  ۱۷ ۶

  مسکن قطعا حداقل 40 درصد کاهش خواهد یافت درغیر این صورت رکود شدیدی که چند ماهه شروع شده ده سال ادامه خواهد داشت تا قدرت خرید مردم شاید افزایش پیدا کنه و کسی بتونه خرید کنه.

 • بهرام
  ۴ ۱۴

  بله درست ميفرماييد حتمأ درتحريم ها آپارتمان هاى حاضروآماده وارزان واردميشود
  وصددرصدقيمتش نصف ميشه
  ولى اگرگران شدجنابعالى حاضريد
  تنهايك درصدازضرر كسانىيكه
  بحرف شماگوش دادن رابدهيد...؟؟؟؟؟

برای تبلیغات نهمین دوره انتخابات
اتاق‌های بازرگانی سراسر کشور در اقتصاد آنلاین
با شماره ۰۹۰۱۵۶۹۹۶۳۵ در تماس باشید