{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 213440

توجه ویژه وزارت مسکن به خانه‌اولی‌ها

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اولویت‌های پیش روی این وزارتخانه در دولت دوازدهم گفت: رسیدگی به چهار گروه حاشیه‌نشینان، ساکنان بافت‌های فرسوده، خانه‌اولی‌ها و گروه‌های کم‌درآمد از اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن است.

 عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی عصر امروز در حاشیه نخستین جلسه دولت در جمع خبرنگاران با قدردانی از نمایندگان مجلس به دلیل دادن رای اعتماد به او اظهار کرد: نحوه رسیدگی به صلاحیت وزرای پیشنهادی دولت دوازدهم بسیار مناسب و با دقت انجام گرفت و مباحث طرح شده در کمیسیون‌ها کارشناسانه بود و باعث شد که تعامل بسیار خوبی ایجاد شود. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، وی گفت: این نحوه رسیدگی به صلاحیت وزرا نه‌تنها به کار دولت و مجلس می‌آید بلکه باعث می‌شود که مردم به تصمیماتی که دولت و مجلس اتخاذ می‌کنند، اعتماد کنند.

وزیر راه و شهرسازی همچنین به بیان برخی اولویت‌های خود در دولت دوازدهم پرداخت و با تاکید بر اینکه کارهای مفصلی برای دولت دوازدهم داریم، خاطرنشان کرد: اصلی‌ترین اولویت پیش روی وزارت راه و شهرسازی توجه به برنامه ششم توسعه است.

وی اظهار کرد: در حوزه مسکن اصلی‌ترین مساله رسیدگی به چهار گروه اولویت‌دار است. نخستین گروه حاشیه‌نشینان با حدود 11 میلیون نفر جمعیت و گروه دوم ساکنان بافت‌های فرسوده با حدوده هشت میلیون نفر جمعیت هستند. همچنین خانه‌اولی‌ها و گروه‌های کم‌درآمد از دیگر گروه‌های اولویت‌داری هستند که باید در بخش مسکن به وضعیت آنها سامان داده شود.

آخوندی در ادامه با اشاره به اولویت‌های وزارتخانه متبوعش در حوزه حمل‌ونقل اظهار کرد: در حوزه حمل و نقل علاوه بر توجه به بخش ناوگان هوایی، زمینی و ریلی موضوع تبدیل حمل‌ونقل از خودرومحور به ریل‌پایه از جمله دیگر اولویت‌های وزارت راه و شهرسازی است.

وزیر راه و شهرسازی تاکید کرد: باید وضعیت ریل را در شرایطی قرار دهیم که بتوانند در کشور با خودرو رقابت کنند.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۰ ۰

  آری من هم با شما موافقم تا زمانیکه ریل و قطار در کشور نباشد سوخت و سرمایه ملی هدر خواهد رفت.

 • ناشناس
  ۶ ۲

  مسکن تهران نابود شد

  • ناشناس
   ۶ ۱

   تهران دیگه جای سکونت نیست. عاقل ترها هیچ سرمایه گذاری تو این شهر وحشتناک نخواهند کرد.

 • کارشناس ارشد اقتصادی
  ۰ ۰

  آقای آخوندی 2/3 جمعیت ایران در پایتخت و کلان شهر کرج زندگی می کنند .. در یک محیط 50 کیلومتری مربع نزدیک 20 میلیون نفر رفت و آمد دارنند که با زیر ساخت های امروز .. یک ترافیک 24 ساعته و آلودگی و هدر رفتن میلیون ها لیتر بنزین روزانه از عواقب آن است.. به جای سرمایه گذاری ایتالیایی ها در یک ریل سریع السیر بین اراک و قم که شاید در روز 100 نفر از آن استفاده کنند این سرمایه گذاری را باید بین پایتخت و کرج انجام می دادید که در روز 2 میلیون مسافر عاصی دارد...
  مشکل مملکت ما مسئولین بی تدبیری هستند که اول اجازه می دهند بحران ایجاد شود تا به فکر چاره باشند.. و امروز بحران ترافیک کرج و تهران به مرز هشدار رسیده است.. فکری کنید

 • محمود
  ۰ ۰

  امیدوارم شاهد مهاجرت معکوس از تهران به شهرستانها باشیم . اگر همه به ولایت خودشان برگردند . مشکلات تهران بشدت حل و فصل خواهد شد.

 • اعصاب داغون له شده!
  ۷ ۴

  لطفا به جای ریل کشیدن تو مناطق کویری و ضرر ده خط شمالی کشور رو با ریل به هم وصل کنید
  از تهران به شمال هم همینطور
  دلیل:
  حجم گسترده سفر به این منطقه زیبا با تردد بسیار زیاد خودروها و هزینه های بالای خودروها بابت بنزین و استحلاک
  راحتی و آسایش مسافرین
  و در آخر رونق گرفتن شهرهای محروم شمال کشور

  لطفا املاکی که باغ و زمین کشاورزی بوده و الان تبدیل به ویلا شده رو تخریب کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری