{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 208303

مشاوران املاک در مناطق مختلف شهر تهران عنوان می‌کنند قرار گرفتن بازار معاملات مسکن در فصل پیش‌رونق این فرصت را برای متقاضیان مصرفی بازار ایجاد کرده که بتوانند فایل‌های مناسب در مناطق مختلف شهر تهران را با قیمتی پایین‌تر از قیمت میانگین منطقه پیدا کنند.

به گفته بسیاری از فعالان بازار مسکن در حال حاضر به دلیل آنکه بازار معاملات در بسیاری از محله‌های شهر تهران هنوز به قدر کافی گرم نشده است، می‌توان فایل‌های قیمت مناسب پیدا کرد. تعداد این نوع از فایل‌های واحدهای مسکونی به ویژه در محلات مصرفی شهر به‌طور طبیعی بیشتر است. به گزارش دنیای اقتصاد، مشاوران املاک مناطق معتقدند اگر متقاضیان مصرفی بازار، ملک موردنظر خود را میان آپارتمان‌های کوچک‌متراژ و میانسال جست‌و جو کنند راحت‌تر می‌توانند خرید خود را انجام دهند.

به‌عنوان مثال واحدی 58 متری با عمربنای 8 ساله در محدوده خیابان پیروزی مترمربعی 2 میلیون و 840 هزار تومان از سوی فروشنده قیمت‌گذاری شده‌ است، این در حالی است که به گفته مشاوران املاک این منطقه میانگین قیمت آپارتمان‌های مشابه این واحد مسکونی در این محله از شهر تهران حدود 3 میلیون و 330 هزار تومان برآورد می‌شود. همچنین آپارتمان نوساز 58 متری دیگری در محدوده خیابان گلبرگ، مسیل باختر، مترمربعی 3 میلیون و 200 هزار تومان از سوی مالک پیشنهاد شده است. به گفته مشاوران املاک این منطقه قیمت میانگین واحدهای مسکونی با ویژگی‌های مشابه در این محدوده از شهر حدود 4 میلیون تومان در هر مترمربع برآورد می‌شود.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۲۰ ۱

  همیشه تابستون معامله مسکن بیشتره. پیش رونق و پس رونق کیلویی چنده.

 • سامان
  ۲۱ ۲

  بورس داره راه میفته . حواستون جمع باشه . مسکن حداقل تا ۱۰ سال دیگه بدبخته.

 • sajad
  ۲۳ ۲

  بالاخره کاهش قیمت مسکن شروع شد

 • ناشناس
  ۱۲ ۱

  بازارگرمی بساز بفروش‌ها

  در روزهای اخیر گمانه‌زنی‌هایی شده است مبنی بر اینکه قیمت مسکن از پاییز افزایش پیدا می‌کند . سرحدی در این باره بیان می‌کند: «این بحث نمی‌تواند علمی باشد حتی گمانه‌زنی در این مورد نیز کار درستی نیست و شاید به نوعی بتوان گفت چنین چیزی بازارگرمی است که توسط افراد بساز بفروش اتفاق می‌افتد که بتوانند واحدهای خود را در شرایط کسادی بازار به فروش برسانند. رکود یک شی نیست که به یک‌باره در میان جامعه ما افتاده باشد بلکه یک پروسه است که برطرف شدن آن نیز در طول زمان و بر مبنای یک روند اتفاق خواهد افتاد. رکود زمانی آغاز شد که توان خرید مردم کاهش پیدا کرد و در مقابل آن قیمت‌ها نیز افزایش یافت. این وضعیت زمانی از بین خواهد رفت که قیمت‌ها در حد توان مردم باشد که به رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال بستگی دارد