{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 205675

وزیر راه و شهرسازی گفت: دولت در گذشته یک بار وارد حوزه ساخت مسکن شد ولی از این پس پشت دستش را داغ می کند تا وارد این موضوع نشود.

عباس آخوندی روز پنجشنبه در جلسه ستاد بازآفرینی پایدار شهری در ارومیه افزود: حل مساله شهر اصلی ترین بحث در مباحث مسکن است و تنها با ساختن ساختمان ها مسایل شهری حل نمی شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی اضافه کرد: شهرها مسایل زیربنایی بسیاری از جمله مسایل اجتماعی، فرهنگی دارند و باید به دنبال چگونگی ارائه خدمات شهری بهتر به شهروندان باشیم.

وی اظهار کرد: مخاطبان اصلی بخش مسکن کشور شامل حاشیه نشین ها، ساکنان بافت فرسوده شهری و خانه اولی ها هستند که برای تامین مسکن آنها باید سیاست گذاری های جدیدی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه هدف دولت در ستاد بازآفرینی شهری در سطح ملی و استانی کمک به حل مشکلات این سه گروه بوده است، ادامه داد: در صورت حل مشکل این اقشار جامعه به ارتقای جدیدی در سطح زندگی شهری دست می یابد.

وزیر راه و شهرسازی گفت: باید در کنار طرح جامع و تفصیلی شهرهای مختلف کشور، طرح باز آفرینی را برای حل مساله محلات در دستور کار قرار دهیم چراکه در غیر این صورت مشکلات شهری حل نمی شود.

آخوندی افزود: داشتن برنامه و راه حل ویژه برای تک تک محلات لازم بوده و در نظام برنامه ریزی کشور نیز باید این را مورد توجه قرار داد و برای آن ردیف بودجه ای تعریف کرد.

وی با اشاره به وجود روستاهای اقماری در برخی شهرهای آذربایجان غربی اضافه کرد: در شهرستان های مهاباد و ارومیه می توان برخی از این نوع روستاها را با مدیریت شورای برنامه ریزی و توسعه وارد محدوده منفصل شهری کرد.

وی به وجود یک هزار و 500 اثر تاریخی و گردشگری در آذربایجان غربی اظهار کرد: این استان در حوزه تمدن شهری دارای سابقه تاریخی پرباری است که می تواند تبدیل به یک منطقه اصلی در جذب گردشگر شود.

وزیر راه و شهرسازی روز چهارشنبه با هدف شرکت در بیستمین اجلاس نظام مهندسی ساختمان وارد ارومیه شده و امروز پنجشنبه جلسه ستاد باز آفرینی شهری در ارومیه به ریاست وی تشکیل شد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۵ ۸

  ملت هم که نمی سازند. پس وارد کنید.

  • ناشناس
   ۷ ۰

   دلال کوچولو ملت کاری با بساز بندازازی ندارند ودنبال کار شرافتمندانه هستند ونه دغل کاری وتف کاری ومهمتر از ان قیمت گذاری دلبخواهی که هیچ کس هم خریدار این قیمتهای فضائی نیست

 • ناشناس
  ۱۸ ۱۲

  آفرین بر آقای آخوندی . همین که قیمت ها داره کاهش پیدا میکنه برای ما خانه اولی ها عالیه

  • ناشناس
   ۱۰ ۲۰

   کجا ارزون شده ما هم بریم بخریم ؟؟؟؟؟؟؟ همین ماه خونه برای رهن و اجاره قیمتش بالا رفت اونوقت قیمتش ارزون شد ؟؟؟؟؟؟؟ یه کاری میکنن هر کی یه آونک هم شده بخره

  • ناشناس
   ۰ ۷

   آفرین بر شما ...... کدوم سال زندگی میکنید نکنه به عقب برگشتین ؟ با حلوا حلوا کردن دهن شیرین نمیشه برو به بازار رهن و اجاره یه نگاه بنداز بعد بیا نظر بده والا همه از خداشونه مسکن ارزون بشه ... ماشااله خوب پولی داری فقط گذاشتی بانک سودشو میخوری بعدش از خوشحالی توهم میزنی

  • ناشناس
   ۱۸ ۸

   جوجه دلال جو نده کسی مسکن نمیخره حال چه ارزان وچه گران.... عوض حرص زدن دنبال کار ابرومند باش

  • ناشناس
   ۰ ۶

   متاسفانه ما ایرانی ها بیشتر بر اساس چیزی که دلخواهمونه نظر میدیم حالا یه سری میگن گرون میشه و یه عده بیشتر میگن ارزون میشه خوب باچه منظقی ارزون میشه چون شما پولتو گذاشتی بانک سودشو میگیری ؟ من تا حالا ندیدم چیزی ارزون بشه مخصوصا مسکن ولی اونایی که میگن گرون میشه با چه منطقی میگن؟ با پولی که مردم ندارن ؟ ولی در هر صورت اجاره خونه سربه فلک کشیده

 • ناشناس
  ۱۷ ۶

  وزیر موفق دوسِت داریم.

  • ناشناس
   ۷ ۱۲

   موفق ؟!!!!!!!! خخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخخ

 • ناشناس
  ۱ ۵

  این دولت بی تدبیر وارد هیچ حوزه ای نمیشود - این دولت وارد بخش مسکن نمیشود - وارد بخش نظام مهندسی نمیشود - وارد بخش اشتغال نمیشود ...

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری