{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 195815

مشاور وزیر راه و شهرسازی گفت: کاهش قیمت مسکن با استفاده از تکنولوژی‌های بالا و افزایش قدرت خرید به ویژه برای جوانان، راهکارهایی هستند که باعث ایجاد رونق در بازار مسکن خواهند شد.

غلامرضا سلامی درباره پیش‌بینی از بازار مسکن در سال جاری و احتمال خروج از رکود در شش ماهه دوم افزود: تعریف من از رکود و رونق در مسکن با تصور برخی از رونق که همان بورس بازی است، متفاوت است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایبنا، وی نزدیک شدن عرضه و تقاضا در بازار را تعریف خود از رونق عنوان کرد و افزود: هر زمان برابر هر تقاضا، یک عرضه وجود داشته باشد، رونق خواهیم داشت؛ اما متاسفانه رویکرد به مسکن در گذشته باعث شده تا کالای مصرفی و مورد نیاز مردم به وسیله‌ای برای بورس بازی تبدیل شود.

مشاور وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: سیاست در بازار مسکن بدین صورت نبوده که انبوه سازان، مسکن مورد نیاز طبقه متوسط و متوسط روبه پایین را بسازند؛ در حال حاضر می بینیم که در بازار تقاضا برای مسکن طبقه متوسط بسیار بالاتر از عرضه آن است با این حال به دلیل قدرت خرید پایین، امکان خرید وجود ندارد و قیمت ها بسیار بالا است.

سلامی سیاست وزارت مسکن برای خروج از رکود در این بخش را افزایش تسهیلات مسکن به همراه کاهش نرخ سود آن عنوان کرد و گفت: متاسفانه با وجود افزایش تسهیلات و کاهش نرخ سود، همچنان فاصله بین قیمت واحدهای متوسط و قدرت خرید طبقه متوسط و متوسط رو به پایین و به ویژه جوانان بالا است و در صورتی که بدنبال رونق هستیم، باید این فاصله کاهش یابد.

وی ادامه داد: باید مسکنی را تولید کنیم که هم تکنولوژی بالا و هم قیمت پایینی را داشته باشیم؛ همزمان باید قدرت خرید طبقه متوسط و جوانان را بالا ببریم تا رونق در مسکن ایجاد شود.

مشاور وزیره راه و شهرسازی خاطرنشان کرد: با کمک دولت، نرخ بهره تسهیلات مسکن جوانان به کمتر از ۱۰ درصد رسید و میزان تسهیلات نیز مقداری بالا رفت؛ این موضوعات باعث شد تا استقبال جوانان به نسبت گذشته افزایش یابد.

ارسال نظر

 • علی
  ۳۷ ۴

  تنها راه کاهش ۳۰ تا ۴۰ درصدی است . شما کاهش بدین ببینین رونق میگیره یا نه

  • ناشناس
   ۳۰ ۳

   کاهش قیمت فقط با مرگ دلال

 • مجیدی
  ۲۶ ۲

  اگه قراره این کمک به شکل افزایش وام مسکنوریختن تو جیب مفت خوران باشه جوان که من باشم قادر به گرفتن تسهیلات با بهره ها واقساط نجومی نیست

  • ناشناس
   ۰ ۶

   جوان عزیز پول دربيار بده اجاره بقیه رو هم بده استهلاک لگن سواری گوشی مدل و بازی، قر و فرت! زرتت که در رفت یا بیکار شدی با یه زیر پوش پاره بر میگردی گوشه خونه بابات اگه به بادش نداده باشن. اگه هم به باد داده باشید که شهرداری باید از تو جوب جمعت کنه.

 • ناشناس
  ۳ ۱۵

  با مرگ دلال های بانکی رونق میگیره همون هایی که میگن دلال مرد خودشون دلال بانکی هستن!!!!

 • ناشناس
  ۱۳ ۰

  نوسازی بافت فرسوده