{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 190100

وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه بیش از نوزده میلیون نفر در بدمسکنی به سر می‌برند گفت: نمی‌توانیم سیاست دولت گذشته در مسکن مهر را ادامه دهیم.

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه جلسه امروز هیئت دولت در جمع خبرنگاران، با اشاره به کیفیت پیگیری موضوع مسکن مهر در دولت یازدهم، گفت: بازار مسکن یکی از بازارهایی است که بیشترین دستکاری در آن انجام شده، اما من برنامه‌هایم را در سال نود و پنج مرتب برای مردم گزارش کرده‌ام و معتقدم که به دلیل همکاری و اتحادی که بین مدیریت شهری، تجارت با سوداگران صورت گرفته، بیش از 250 میلیارد دلار از ثروت ملی ایران در این بخش عاطل و باطل مانده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وی افزود: طبق آخرین آمار مرکز آمار کشور، دو میلیون و پانصد و هشتاد و هفت هزار خانه خالی وجود دارد که عمدتا در مناطق شمال شرق است که شاهدی بر سیاست‌های کاملا ناصحیح مدیریت شهری است.

وزیر راه و شهرسازی اضافه کرد: در کنار این همه سرمایه می‌بینید که بیش از نوزده میلیون نفر در بدمسکنی شدید به سر می‌برند که نشان می‌دهد، هم ثروت ملت ایران هزینه شده و هم بهره‌وری‌اش چیزی در حدود صفر است، بنابراین ما نمی‌توانیم سیاست دولت گذشته را ادامه دهیم که مبتنی بر اتلاف منابع بوده است.

آخوندی تصریح کرد: مسکن مهرهایی که در بیابان‌ها ساخته شده، طرفدار چندانی ندارد و بسیاری از آنها خالی مانده، اما سیاستی که ما انتخاب کرده‌ایم این است که از خانه‌دار شدن خانه‌ اولی‌ها حمایت کنیم.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۱۰ ۲

  واقعا که سیاستهای آخوندی، مشت محکمی به دهان دلالهای مفتخور مسکن بوده.

 • ناشناس
  ۸ ۱

  سیگنال صریح معاون وزیر راه و شهرسازی برای توقف خرید مسکن:
  «به گفته مظاهریان اگر واقع‌بینانه به این موارد توجه شود کسی که طی ۴ سال موفق به فروش این آپارتمان‌ها نشده است با توجه به پرداخت بهره بانکی به‌طور تقریبی از سرمایه آن چیزی باقی نمانده است و در حقیقت اتفاقاتی در حال رخ دادن است که هم‌اکنون تنها شاهد نوک قله کوه یخ هستیم ....»بله این یعنی اینکه تا قیمتها ی غیر منطقی همانند امروز است رکود وورشکستگی مسکن حتمیست
  معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برآورد مالی 200 میلیارد دلاری از خانه‌های خالی در کشور، نسبت به تداوم اشتباه سرمایه‌گذاران خانه‌های خالی هشدار داد.

 • عضوبی مهر
  ۰ ۰

  فعلا شما واحدهای ناتمام به متقاضیان تحویل دهید
  اکثرشهرها ؛ این مسکن ها به شهر چسبیده اند
  بعدا سیاست های خود را اجرا کنید

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری