{{weatherData.name}} {{weatherData.weather.main}} C {{weatherData.main.temp}}
کد خبر 158704

در ملاقات آخوندی و وزیر مسکن چین مطرح شد:

در جریان ملاقات وزیر راه و شهرسازی ایران و وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی چین، همکاری دو کشور در حوزه مسکن بویژه استفاده از تجارب چین در نوسازی بافت های فرسوده شهری کشورمان مورد بررسی قرار گرفت.

عباس آخوندی که در راس هیاتی عالیرتبه در چین بسر می برد، روز چهارشنبه و در سومین روز سفر خود به شهر پکن با «چن زنگ گائو» (CHEN ZHENGGAO) وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی این کشور دیدار و گفت وگو کرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، طرفین در این دیدار که علی اصغر خاجی سفیر ایران در چین نیز حضور داشت، در خصوص مسائل مورد علاقه در راستای توسعه همکاریها و استفاده از تجارب یکدیگر گفت وگو کردند و وزیر راه و شهرسازی کشورمان خواستار استفاده از تجارب کشور چین در نوسازی و بهسازی سکونت گاههای غیررسمی و بافت های فرسوده شهری شد.

آخوندی همچنین در سخنانی مکانیزم های مالی مسکن در ایران را تشریح کرد و طرف چینی نیز ابراز تمایل کرد در این حوزه مناسبات وزارتخانه متبوع خود را با کشورمان افزایش دهد.

بازار مسکن ایران، مکانیزم های تامین مسکن استیجاری و ملکی و همچنین مکانیزهای ارائه تسهیلات و وام بانکی برای خرید مسکن از جمله موارد مطرح شده دیگر در ملاقات امروز بود.

وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی چین نیز در سخنان خود قول مساعد داد که زمینه های حضور شرکت های فعال و معتبر کشورش در بخش بازار مسکن و ساخت و ساز ایران را فراهم سازد تا همکاری های دو کشور در این زمینه نیز افزایش یابد.

«چن زنگ گائو» تصریح کرد که همکاری تهران و پکن در زمینه مسکن می تواند به توسعه بیشتر مناسبات در دیگر بخش های مرتبط منجر شود و او حاضر است در این زمینه تجارب نهادهای ذیربط چین را در اختیار کشورمان قرار دهد.

آخوندی نیز با اشاره به برنامه های گسترده چین در زمینه تامین مسکن ابراز علاقه کرد که تجارب این کشور بویژه در بخش تامین مسکن برای جوانان و اقشار کم درآمد در اختیار سازمانهای مرتبط در ایران قرار بگیرد که با استقبال «چن زنگ گائو» همراه شد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان با اشاره به علاقمندی وزیر مسکن و توسعه مناطق شهری و روستایی چین برای سفر به ایران، از وی رسما دعوت کرد تا سفری به تهران داشته باشد.

آخوندی همچنین پس از پایان این دیدار در مرکز کنترل ترافیک مترو پکن حضور یافت و از بخش های مختلف این مرکز بازدید کرد.

خط اصلی (خط یک) متروی پکن در اکتبر 1969 همزمان با بیستمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین با 16 ایستگاه و 21 کیلومتر مسافت راه اندازی شد.

مترو کلان شهر پکن پایتخت چین هم اکنون 15 خط دارد و مجموع طول خطوط آن بالغ بر 500 کیلومتر است.

گفتنی است، در پایان این بازدید وزیر راه و شهرسازی کشورمان در ادامه سفر خود به چین، شهر پکن را به مقصد شانگهای ترک کرد.

قرار است در مدت حضور در این شهر وی و هیات همراه از مراکز و شرکت های مهم زیرساختی که در زمینه های شهرسازی و حمل و نقل جاده ای فعالیت دارند، بازدید داشته باشد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان روز دوشنبه 24 آبان ماه جاری با هدف گسترش مناسبات همکاری در بخش های شهرسازی و حمل و نقلی در راس هیاتی وارد شهر پکن شده بود.

وی در مدت اقامت در این شهر علاوه بر دیدار با مدیران و مسئولان شرکت های معتبر فعال در حوزه حمل و نقلی چین و «لی شیائو پینگ» (LI XIAOPENG) وزیر حمل و نقل این کشور، از شرکت مهندسی راه آهن چین (crec) به عنوان بزرگترین شرکت دولتی زیر ساختی چین نیز بازدید کرد.

وزیر راه و شهرسازی کشورمان دیروز (سه شنبه) نیز در نشستی که با حضور بیش از 200 تن از نمایندگان و فعالان حوزه حمل و نقل چین و همچنین مدیران ارشد شرکت های چینی مرتبط با این حوزه در محل سفارت جمهوری اسلامی در شهر پکن برگزار شد، فرصت های سرمایه گذاری در این بخش ها را در ایران تشریح کرد.

ارسال نظر

 • ناشناس
  ۸ ۰

  بزودی مسکن چینی هم میاد ،خبر بد برای بساز بفروشها و دلالها

  • 123
   ۵ ۲

   مسكن چيني هم مثل جنس چيني هست و به درد نمي خورد.

  • ناشناس
   ۵ ۰

   شير مادر حلالتان باشد ايول

 • ناشناس
  ۹ ۰

  ماکارشناسان بنا به دلایل منطقی ذیل قیمت مسکن را با توجه به وضع موجود وآگاهی ازعلم اقتصاد ونزول حتمی وکاهش قریب الوقوعقیمت مسکن وزمین واملاک را محرز میدانیم وموارد مشهود ومنطقی خود را ذیلاً عرض میکنیم

  1- کاهش سود بانکی و به طبع آن کاهش سود وامها را یعنی اگر شخصی امسال وام بگیرد ضرر میکند چون وام سال آینده بهره کمتری دارد 2- ملک پول قلمبه میخواهد ولی بازارهای دیگر با هر میزان سرمایه ورود پذیر است 3- ریسک آن در شرایط فعلی بیشتر است چون هم سرمایه گذاری درشت تر است هم تعداد فروشنده چه حقیقی چه حقوقی بیش از خریدار است 4- پرچمداران این حرفه همه در حال فروش هستند مثل بانکها و موسسات و.... پس وقتی غریق نجات عقب کشیده مردم عادی حتی پایشان را در آب نمیگذارند . 5- ملک استهلاک دارد و افزایش عمر بنا دلیل بر کاهش قیمت نسبی آن میشود .6- باز شدن دربهای جدید به روی سرمایه گذاری 7-عدم بهره وری ملک و حساسیت و رکود آن در برابر محرک های اقتصادی همچون وامهای 100 میلیونی . 8- ناتوانی مردم در بازپرداخت اقساط وامها بدلیل بیکاری یا عدم استطاعت مالی با توجه به درآمد خانوار . اما هنوز اگر کسی متعصبانه به این بازار خوشبین است میتواند سود را در جاهایی جستجو کند که مردم قدرت خرید و اقبال به خرید آن دارند . در اغلب قسمتهای شهر های بزرگ بدلایل فوق سود دهی به ضرر دهی مبدل گشته زیرا اگر مثلا تورم 15 در صد باشد و شما مالک ملکی به ارزش 2 میلیارد باشید و قصد فروش داشته اید اما فروش نرفته در این مدت 300 میلیون آنرا باخته اید . این از نظر فقط تورم است که به آن مالیات خالی بودن یا سود وام بانکی یا افزایش اصطلاک وعمر بناو.......... اضافه میشود

  كساني كه به نوعي در بخش مسكن فعاليت دارند ويا بدليل ركود در اين بخش بيكارند بخوانند. هرچقدر اطلاعات شما قوي باشد بايد به اين امر واقف باشيد كه تا قيمتهاي كاذب مسكن هماهنگ با در امد اكثريت ملت نشود هيچ ركودي از بين نخواهد رفت وركود بدتر خواهد شد وعده وعيد وپيش بيني ديگه كافيه بهتره كاري كنيدكه فروشنده هاي متوهم ودلالان از كلك وحقه دست از كتمان واقعيت بردارند بردارند وترويج عدم گراني مسكن وبا فايل نكردن اماكن با قيمتهاي خارج از عرف گران كمكي هم به خود كنند وهم به تمامي كساني كه بيكاردر مشاغل ساختماني هستند ومنتظر رونق بازارند تا بلكه ان شا اله ركود ازبين بره ان هم فقط با كاهش قيمتهااین کار امکان پذیر است لذا دنبال راهکار ديگري نگرديد چون در طول مدت 4سال فكر كنم به اندازه كافي در بخش مسكن دورخود گشته ایم و دگر هیچ .....اين جانب يك كارشناس اقتصاد هستم واز سر دلسوزي هم به جهت بهبود وضع موجوددر امر ساخت وساز وهم انجام معاملات با قيمتهاي منطقي با در امد آحادمردم وهم خانه دارشدن عموم اين نقطه نظرات را داده ام ...باتشكر

  • ناشناس
   ۴ ۱

   بدبختی اینه که در کشور ما تصمیمات بر اساس عقل گرفته نمیشن

 • ناشناس
  ۳ ۴

  فکر کردی چین لش به حال ماسوخته مسکنش مثل جنسای دیگش ،بی کیفیته ،بعد تازه همونم مفت بهت نمیدن باید کلی پول بدی یه خونه بی کیفیت ازچینیها بخری بعدچند سال خونه میریزه اونوقت هم پولت ازبین میره هم خونت درست مثل اجناس بی کیفیتشون که اون همه پول میدی ولی دوامش چند روزه.

 • ناشناس
  ۰ ۲

  فقط خرید دلار ...

  • ناشناس
   ۲ ۰

   بیکار ه های دلار باز

 • .
  ۰ ۲

  بابا چی میگید دلار از 3700گذشت

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری